یك مسئول كارگری هشدار داد:

شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه

شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه

به گزارش متخصص فلز مركزی دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه اظهار داشت: شیفت های طولانی در ایام كرونایی عامل تهدید سلامت كارگران ساوه و زرندیه است.


داوود میرزایی در گفتگو با ایسنا، ضمن ابراز گلایه از فراموش شدن سلامت جامعه كارگری در ایام كرونایی اظهار نمود: در ایام پایانی سال قبل به جهت عمل به تعهدات و تحویل سفارشات واحدهای تولیدی و صنعتی ساوه و زرندیه كارخانجات فعال بودند ولی مطالبه اصلی جامعه كارگری ضدعفونی و ایمن سازی محیط كار برای تولید بیشتر و جلب رضایت مشتری بود و با وجود تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و لغو اجتماعات، كارگران به تعطیلی صنعت و تولید فكر نمی كردند.
وی به جمعیت ۷۰ درصدی كارگری شهرستان ساوه و زرندیه اشاره نمود و اضافه كرد: شهر صنعتی كاوه بعنوان بزرگترین شهر صنعتی كشور، كانون تجمعات كارگران این شهرستان است و این نگرانی وجود دارد كه اگر تدبیری در امتداد اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد اساسا شاهد شیوع این ویروس در میان جامعه كارگری ساوه و زرندیه باشیم.
دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه افزود: با شروع سال جدید، با وجود اینكه كشور به حالت تعطیل درآمده و از پنجم فروردین ماه نیمه تعطیل شده است، اما متاسفانه نه فقط كارخانجات شهرستان های ساوه و زرندیه تعطیل نشد بلكه شیفت های هشت ساعته كارگران به ۱۲ ساعت افزایش یافته است كه تهدیدی برای سلامت جامعه كارگری است.
وی بیان كرد: فعالیت ۱۲ ساعته كارگران در محیط كار، استفاده از خدمات عمومی برای جابجایی كارگران از محل كار به منزل، صرف غذا به صورت دسته جمعی در رستوران های واحدهای صنعتی و تولیدی و اشتغال گروهی در بعضی بخش های واحدهای تولیدی، استرس و نگرانی های كارگران و خانواده های آنان را در مبتلاشدن به بیماری ویروس كرونا تشدید كرده است.
میرزایی اشاره كرد: یقینا با فروكش كردن ویروس كرونا جامعه كارگری هم به لحاظ نیاز اقتصادی و هم تعهد و وجدان كاری بالا جبران مافات كرده و با كار ۱۲ ساعته و اضافه كاری ضرر اقتصادی وارد شده به صنایع را جبران خواهند كرد.
وی بیان كرد: در شرایط كنونی انتظار می رود در امتداد پیش گیری از شیوع بیماری كرونا چنانچه تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی امكان پذیر نیست با كاهش ساعات كاری كارگران و ایمن سازی محیط كاری اجازه ندهیم سلامت جامعه كارگری به مخاطره بیفتد.
دبیر اجرایی خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه با اشاره به یادآوری نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید اظهار نمود: نامگذاری سال جاری نشانگر دغدغه رهبر معظم انقلاب در عرصه تولید است و تاكید ایشان در چند سال اخیر در خصوص تقویت و رونق تولید بیان كننده آن است كه تنها راه نجات كشور از مشكلات اقتصادی جهش و شتاب در تولید است.
وی از دولت خواست تا دغدغه رهبری را در عرصه تولید در اولویت كاری قرار دهند و با فراهم كردن زیرساخت های تولید و پشتیبانی از كارآفرینان و كارگران منویات مقام معظم رهبری محقق شود و با برنامه ریزی صحیح و رفع موانع تولید نیاز كشور در عرصه تولید برطرف شود.
میرزایی با تاكید بر اینكه در شرایط فعلی سلامت سربازان جبهه اقتصادی از الزامات است، اضافه كرد: سلامت جامعه كارگری در شرایط كنونی شیوع بیماری كرونا از اهمیت خاصی برخوردارست و از الزامات و ضروریات جهش تولید در ادامه سال جاری خواهد بود.
منبع:

1399/01/07
22:16:56
3098
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات