با اصلاح اساسنامه شركت مدیریت منابع آب ایران در هیئت دولت

شركت مدیریت منابع آب با معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، ادغام شد

شركت مدیریت منابع آب با معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، ادغام شد

به گزارش متخصص فلز هییت وزیران اصلاح اساسنامه شركت مدیریت منابع آب ایران را تصویب كرد كه بر طبق این مصوبه از این پس مدیر عامل و رئیس هییت مدیره شركت مزبور، معاون آب و آبفای وزیر نیرو خواهد بود.



به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت نیرو، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حسن روحانی، با هدف ارتقای كارآمدی بخش آب كشور، اعمال سیاست های منسجم و یكپارچه برای هدایت و راهبری صنعت آب و ایجاد وحدت رویه برای اعمال سیاست های مذكور، اساسنامه شركت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران را اصلاح كرد.
بر این اساس، هیأت مدیره شركت یاد شده، مركب از سه یا پنج عضو خواهد بود كه با تصویب مجمع عمومی عادی از بین افراد صاحب نظر برای مدت دو سال انتخاب می شود.
هم چنین، اعضای هیأت مدیره یك نفر را از بین خود بعنوان رئیس هیأت مدیره و یك نفر را بعنوان نایب رییس هیأت مدیره انتخاب خواهند نمود. رئیس هیأت مدیره در حكم معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا خواهد بود.
افزون بر این، مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی شركت بوده و برای مدت دو سال از بین اعضای هیأت مدیره یا خارج از آن از جانب هیأت مدیره، انتخاب و با حكم وزیر نیرو منصوب می شود.
انتصاب همزمان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شركت با تصویب سه چهارم اعضا مجمع عمومی خواهد بود. مدیرعامل مسئول اداره امور شركت بوده و می تواند بخشی از وظایف و اختیارات خویش را به هر یك از كاركنان شركت تفویض نماید.
همچنین مطابق این اصلاحیه، شركت مجاز است تا ۲.۵ درصد از درآمدهای شركت های آب منطقه ای و شركت سهامی سازمان آب و برق خوزستان و شركت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران را به منظور تأمین بخشی از هزینه های خود، دریافت و با عنایت به امكانات خود، خدمات لازم را در زمینه های در رابطه با فعالیت شركت به سایر دستگاه ها و مؤسسات در قبال حق الزحمه عرضه نماید.
افزون بر این، تا ۱.۵ درصد از درآمدهای شركت های آب منطقه ای، شركت سهامی سازمان آب و برق خوزستان و شركت سهامی توسعه منابع آب و نیروی ایران، بعد از تصویب مجمع عمومی در اختیار شركت مدیریت منابع آب ایران قرار می گیرد تا مطابق قوانین بودجه سنواتی شركت های آب منطقه ای، بابت جبران كمك زیان شركت های مذكور به آنها پرداخت گردد. منابع حاصل از این مورد بعنوان درآمدهای شركت های آب منطقه ای دریافت كننده، منظور خواهد شد.


منبع:

1399/01/14
13:53:13
3285
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات