همتی اعلام كرد:

پرداخت وام خرید به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر

پرداخت وام خرید به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر

متخصص فلز: رئیس كل بانك مركزی از تصویب وام اعتباری خرید به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر آگاهی داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی طی پست اینستاگرامی اظهار داشت: بانك مركزی بوسیله كاهش ۲۵۰ هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانك ها و با همراهی بانك ها امكان تامین اعتبار ۷۵۰ هزار میلیارد ریالی با نرخ ۱۲ درصد را فراهم نموده است.
وی ادامه داد: پیشنهاد بانك مركزی در خصوص اعطای وام یك میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس چهارماهه به تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید كه در اسرع وقت اجرا می گردد.
رئیس كل بانك مركزی اظهار نمود: با تأئید مقام معظم رهبری یك میلیارد یورو برای پشتیبانی از هزینه های عمدتاً درمانی ناشی از كرونا اختصاص یافت. بانك مركزی با خرید این مبلغ ارزی، معادل ریالی آنرا در اختیار سازمان برنامه خواهد گذاشت.

همتی تصریح كرد: امروز در جلسه ای در حضور معاون اول رئیس جمهور، برنامه ریزی لازم برای تامین دارو و كالاهای اساسی سال ۱۳۹۹ انجام شد.
او همینطور اظهار داشت: درخواست بانك مركزی برای دسترسی به حق خود در صندوق بین المللی پول و استفاده از آن برای كمك به برنامه مقابله با مشكلات ناشی از انتشار ویروس كرونا، در جریان مراحل اداری است.
منبع:

1399/01/18
23:01:18
3277
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات