رئیس دوره ای اوپك مطرح كرد:

تولید نفت باید فورا كم شود

تولید نفت باید فورا كم شود

متخصص فلز: رئیس دوره ای اوپك در آستان برگزاری نشست فوق العاده احتمالی اوپك پلاس خواهان كاهش فوری عرضه نفت شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از مؤسسه پلتس، محمد عرقاب، وزیر انرژی و معادن الجزایر و همزمان رئیس دوره ای اوپك روز یكشنبه (۱۷ فروردین ماه) از تولیدكنندگان نفت خواست تا با حس مسئولیت پذیری بر سر كاهش تولید نفت توافق كنند و تعادل را به بازار لطمه دیده در جریان شیوع ویروس كرونا و جنگ قیمتی عربستان سعودی و روسیه، بازگردانند.
وی در اطلاعیه ای اعلام نمود كه الجزایر كه الان ریاست دوره ای اوپك را به عهده دارد مانند گذشته برای جمع آوری دیدگاه ها، یافتن راهكارهای مشترك و مشاركت در هرگونه كوشش برای ثبات بازار نفت، به نفع هر دو قشر تولیدكننده و مصرف كننده تلاش می كند.
رئیس دوره ای اوپك كه از چند هفته اخیر به دنبال برگزاری نشست فوق العاده اوپك و متحدانش بوده است، اظهار داشت: هرگونه تعدیل تولید باید شامل همه تولیدكنندگان نفت جهان، گسترده و فوری باشد.
عرقاب اشاره كرد: شوك مضاعف ناشی از ویروس كرونا بر تقاضای نفت و جنگ قیمتی ریاض و مسكو سبب افت شدید قیمت نفت شد، افتی كه طی چند هفته آینده، زمانی كه ظرفیت ذخیره سازی نفت در خشكی و دریا تكمیل شود، حتی بیشتر هم می شود و این اوضاع به تضعیف شدید طولانی مدت بازارهای جهانی نفت منجر خواهد شد.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، اوپك، روسیه و ۹ متحد دیگر آنها مقرر است روز پنجشنبه (۲۱ فروردین ماه) نشستی فوق العاده را بوسیله وبینار برگزار كنند تا درباره توافق كاهش تولید و برقراری آتش بس جنگ قیمتی ریاض و مسكو مذاكره كنند.منبع:

1399/01/19
12:21:34
3417
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات