نصب ۲۵ هزار پورت VDSL در تهران

نصب ۲۵ هزار پورت VDSL در تهران

به گزارش متخصص فلز مدیرعامل شركت مخابرات ایران از نصب 25 هزار پورت اینترنت VDSL درشهر تهران و 6000 پورت در قم بعنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL اطلاع داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، یكی از راه های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL بجای ADSL است. با این جایگزینی، بدون اینكه تجهیزات مشترك عوض شود، می توان تجهیزات را با بهره گیری از فیبر نوری به نزدیك كاربران برد و بعد از آن روی همان سیم مسی است، اما با این كار فاصله كاربر تا مركز مخابراتی به ۳۰۰ متر كاهش می یابد و می توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این مساله اشاره كرده و مدتی پیش هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی آگاهی داد. وی همینطور از آغاز پروسه جایگزینی ADSL با VDSL آگاهی داد و اعلام نمود روزانه ۱۰ هزار مشترك در شركت های مخابرات و شاتل در شهرهای استان و قم به VDSL ارتقا پیدا می كنند.
در این راستا سید مجید صدری از دایری(نصب) ۲۵ هزار پورت اینترنت VDSL در شهر تهران و ۶۰۰۰ پورت اینترنت VDSL در قم بعنوان نسل جدید اینترنت خانگی بجای سرویس ADSL آگاهی داد و اظهار داشت: مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تكنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL به VDSL بمنظور بهره مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) به صفحه كاربری خود به آدرس adsl.tci.ir و نشانی اینترنتی www.tci.ir/vdslreq مراجعه و تقاضای خودرا ثبت كنند.
وی با اشاره به اجرای دستور وزیر ارتباطات در این مورد اظهار نمود: با تلاش ها و برنامه ریزی صورت گرفته، پروسه نصب تجهیزات با سرعت مطلوبی در حال انجام می باشد. قسمتی از مشتركین اینترنت پرسرعت شهر تهران و قم دارای VDSL با سرعت حداقل چهار برابری شده اند و مابقی متقاضیان نیز در ایام آینده صورت می پذیرد و مابقی پورت های ADSL نیز به VDSL تبدیل می شوند.
مدیرعامل شركت مخابرات ایران همین طور با اعلان اینكه باتوجه به شرایط خاص كشور بمنظور جلوگیری از شیوع ویروس كرونا همه مراحل به صورت غیرحضوری انجام می شود، اظهار داشت: مشتریان لازم است برای ثبت نام از درگاه ها، نام كاربری و رمز عبور پنل بوسیله شماره گ یری كد دستوری #۵*۲*۲۰۲۰* دریافت نمایند و از مشتریان عزیز درخواست می شود به هیچ عنوان به مراكز حضوری مراجعه نكنند.
صدری با تاكید بر تسهیل شرایط دوركاری كارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان اظهار داشت: باتوجه به ایجاد این ظرفیت، متقاضیان می توانند كارهای اینترنتی خودرا با كیفیت مناسب صورت دهند.
همین طور به گزارش شركت مخابرات ایران، صدری، چهارشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰، درباب تبیین سیاست ها، بیان برنامه های سال جدید و اقدامات این شركت در پیش گیری از شیوع ویروس كرونا و همین طور پرسش و پاسخ با مخاطبان و كاركنان بوسیله صفحه شخصی خود به آدرس sm_ sadri پخش زنده اینستاگرامی خواهد داشت.1399/01/26
18:36:20
3372
5.0 / 5
تگهای خبر: سرویس , فناوری , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات