دبیر كل انجمن لیزینگ اعلام كرد:

آگهی نسبت به فعالیت مجدد لیزینگ های غیر مجاز

آگهی نسبت به فعالیت مجدد لیزینگ های غیر مجاز

به گزارش متخصص فلز دبیركل انجمن ملی لیزینگ ایران با آگهی باردیگر درباره فعالیت شركت های لیزینگ غیرمجاز، اظهار داشت: شركت های لیزینگ غیرمجاز را گزارش دهید.به گزارش متخصص فلز به نقل از پژوهشکده پول و بانکی، محمد هادی موقعی درباره سوء استفاده شرکت های لیزینگ غیر مجاز از اعتماد مردم و آگهی باردیگر در این زمینه، اظهار داشت: مردم ما باید بدانند شرکت لیزینگ چیست و چه کارایی دارد. نخستین مشخصه شرکت های لیزینگ مجاز، دریافت مجوز از بانک مرکزی است و شماره مجوز آنها شاهد و مصداق خوبی برای احراز صلاحیت آنها است.
وی اضافه کرد: دومین نکته قابل توجه، عضویت شرکت در انجمن لیزینگ است. درباره نوع فعالیت با مشتریان نیز باید گفت، شرکت های لیزینگ قرارداد اعطا تسهیلات را برای تحویل کالا به مشتری منعقد می کنند و در این شرکت ها ثبت نام وجود ندارد.
دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران در ادامه توضیح داد: ثبت نام یعنی شما نام نویسی کنید، هزینه پرداخت کنید و کالا را در ماه های آینده تحویل بگیرید. در شرکت های لیزینگ این رویکرد وجود ندارد.
به گفته وی، شرکت های لیزینگ هم در صورتیکه کالا آماده خرید باشد، سهمی که مقرر است شرکت لیزینگ به شما وام می دهد، قرارداد منعقد و صورت جلسه تحویل کالا به شما داده می شود و بعنوان مثال خودرو به شما تحویل داده می شود.
موقعی در آخر اشاره کرد: سایت بانک مرکزی و انجمن ملی لیزینگ ایران دو منبع موثق برای اطمینان مجاز بودن یک شرکت لیزینگ هستند. همین طور مشتریان نیز می توانند هرگونه تخلف و یا شکایت در این زمینه را به انجمن ملی لیزینگ ایران اطلاع دهند.


منبع:

1399/03/16
23:47:35
2619
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید , خودرو , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات