۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت تا آخر سال به شبكه ملی اطلاعات متصل می شوند

۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت تا آخر سال به شبكه ملی اطلاعات متصل می شوند

به گزارش متخصص فلز چهارمحال و بختیاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت مكلف شده است تا آخر سال جاری، 90 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت را به شبكه ملی اطلاعات متصل كند.


محمدجواد آذری جهرمی، ۲۴ خردادماه در ارتباط ویدئو کنفرانسی در آیین رونمایی "دسترسی ۱۰۳۴ روستا در سطح کشور به شبکه ملی اطلاعات"، با اعلان اینکه دولت مکلف شده است تا آخر سال جاری، ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند، اظهار نمود: این رقم در ابتدای این دولت عددی ناچیز بود که خوشبختانه افزایش یافته و تلاش ها بر این است که تا اختتام امسال این رقم فراتر از عدد پیش بینی شده حرکت نماید.
وی با اعلان اینکه رساندن توسعه ارتباطات از ۱۰ درصد به ۵۰ یا ۶۰ درصد کار پیچیده ای نیست، اضافه کرد: اما رساندن این رقم از ۹۰ درصد به ۱۰۰ درصد کار دشواری است.
آذری جهرمی افزود: نتیجه توسعه ارتباطات، عدالت ارتباطی است که از مصادیق عدالت اجتماعی شمرده می شود و در پدیده شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که خیلی از آموزش ها همچون اقتصاد، بانکداری، آموزش دانش آموزان، سرگرمی و خانه نشینی در بستر فضای مجازی محقق شد.
وی با اشاره به اینکه ترافیک ارتباطات ۱۵۰ درصد رشده کرده و ۲.۵ برابر شده است، اشاره کرد: اگر بستر شبکه ملی روستاها فراهم نباشد عدالت برقرار نخواهد شد.
آذری جهرمی با اعلان اینکه دولت به دنبال تحول دیجیتال است، افزود: از نتایج این تحول شکوفایی اقتصاد دیجیتال است از طرفی ظرفیت اشتغال برای جوانان فراهم می شود و فساد برچیده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ایرانسل در تحول دیجیتال پیشگام بوده است، بیان کرد: رمز موفقیت ایرانسل ایجاد فضای کسب وکار برای جوانان، پشتیبانی از استارت آپ ها و رشد اقتصاد دیجیتال کشور است.
وزیر ارتباطات "ایجاد بستر برای تولید محتوا و اصلاح نظام ترافیکی"، "حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و نرم افزارهای مدیریت برای والدین" و "اعطای بسته ویژه عیدانه این افتتاحیه به مردم روستاهای هدف" را سه پیشنهاد برای اجرایی شدن به مدیران ایرانسل گوشزد کرد.
منبع:

1399/03/24
13:59:25
2943
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دولت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات