دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح كرد:

سهم اندك بخش تولید و صنعت كشور از معوقات بانكی

سهم اندك بخش تولید و صنعت كشور از معوقات بانكی

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور با اشاره به سهم اندك بخش تولید و صنعت از معوقات بانكی، اظهار داشت: پیشنهاد دبیرخانه، استفاده از كارشناسان دادگستری برای محاسبه دقیق میزان معوقات است.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، هفتاد و دومین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با مبحث بررسی روش اجرای وظایف قانونی مندرج در ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید در خصوص تعیین تکلیف بدهی معوق بانکی واحدهای تولیدی برگزار گردید.
میثم زالی در این نشست با اشاره به آمار یکی از نهادهای قانونی درباره نکول تسهیلات بانکی، اظهار داشت: طبق این آمار حدود ۲۳ درصد از تسهیلات بانکی گرفتار نکول می شوند که درصد بسیار کمی از این نکول مربوط به بخش تولید است.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور تصریح کرد: حل و فصل این مورد در اولین مرحله به نفع خود بانک هاست؛ یکی از اصلی ترین خواسته های سیستم بانکی وصول مطالبات و پرداخت معوقات است و در صورتیکه سامانه ای طراحی شود که در آن قوانین و مقررات بانک مرکزی هم لحاظ و میزان دقیق و صحیح بدهی به افراد اعلام گردد، تولیدکنندگان هم مایل به تسویه بدهی خود هستند. بدین ترتیب مانع بزرگی از پیش پای تولید و سیستم بانکی برداشته خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد دبیرخانه استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری برای محاسبه دقیق میزان معوقات است. جهت بررسی بیشتر و دقیق تر اعضا، تصمیم گیری درباره این پیشنهاد به جلسه هفته آینده موکول شد.

1399/05/25
13:40:52
2167
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات