طی ۴ ماه نخست سال جاری:

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت نمود

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت نمود

به گزارش متخصص فلز طبق آمار انتشار یافته توسط انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران، در چهار ماهه ابتدایی سالجاری، تولید آهن اسفنجی با ۱۲ درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشترین رشد تولید را داشته است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برپایه آمار، تولید شمش فولادی در چهار ماهه نخست سالجاری با رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار تن رسیده است، همینطور میزان تولید شمش فولاد در چهار ماهه نخست سال ۹۸ برابر با هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن بوده و طبق پیشبینی ها انتظار می رود تولید فولاد کشور به حدود ۳۰ میلیون تن برسد که از این میزان بیشتر از ۱۰ میلیون تن برای بازارهای صادراتی در نظر گرفته شده است.
آمار نشان داده است که در چهارماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از مجموع شمش فولاد تولیدی، سهم بیلت وبلوم با پنج میلیون و ۵۶۲ هزار تن رشد هشت درصدی و شمش اسلب تولیدی هم با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به سه میلیون و ۹۲۱ هزار تن رسیده است. این در شرایطی است که چهارماه نخست سال ۹۸، به ترتیب بیلت وبلوم پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن و شمش اسلب سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن تولید شده بودند.
بر اساس آمارهای مورد بررسی در دوره چهارماهه نخست سالجاری، تولیدات فولادی هم از شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن تولید شده به هفت میلیون و ۲۵۷ هزار تن رسیده که افزایش پنج درصدی را نشان داده است و بیشترین رشد تولید هم مختص آهن اسفنجی است که با افزایش تولید ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن به ۱۰ میلیون و ۵۸۱ هزار تن در چهار ماهه ابتدایی سالجاری رسیده است.
براساس اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کشور ما در سال های اخیر بعنوان دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان بعد از هندوستان به شمار می آید و بهره برداری از هفت طرح فولاد استانی که هریک دارای ظرفیت ۸۰۰ هزار تنی در زمینه تولید آهن اسفنجی هستند، همچون علل رشد جایگاه ایران در این بخش است. گفتنی است ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن را برنامه ریزی کرده که بیشتر از ۷۰ درصد این برنامه تابحال محقق شده است.
منبع:

1399/05/26
14:02:14
2119
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات