در جلسه دولت به ریاست روحانی انجام شد

موافقت دولت با افزایش فوق العاده جذب كاركنان شهرداری ها و افزایش سرمایه شركت ملی نفت

موافقت دولت با افزایش فوق العاده جذب كاركنان شهرداری ها و افزایش سرمایه شركت ملی نفت

به گزارش متخصص فلز هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر روحانی رئیس جمهوری، با افزایش فوق العاده جذب مورد عمل كاركنان شهرداری تهران، به میزان حداكثر تا ۳۰ واحد درصد بعد از اعمال افزایش مبحث مصوبه سال قبل هیات دولت در این خصوص، موافقت نمود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، همینطور مبنای محاسبه فوق العاده جذب شهرداران، مبحث آئین نامه حقوق ومزایای شهرداران، از «حقوق مبنا و فوق العاده شغل» به «حقوق، فوق العاده شغل و تفاوت تطبیق حداقل حقوق» اصلاح گردید.
به باعث مصوبه مذکور، برقراری فوق العاده خاص به کارکنان رسمی و پیمانی شهرداری ها و شهرداران (به استثنای کارکنان شهرداری تهران) تا سقف ۲۰ درصد مجموع (حقوق و فوق العاده شغل و فوق العاده جذب) با تأیید وزیرکشور بلامانع است.

موافقت دولت با افزایش سقف امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه
هیأت وزیران در ادامه، با عنایت به این که عملکرد سیستم بانکی از مبلغ مورد تعهد دولت در امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه (در پی معرفی بیشتر از سهمیه های پیشبینی شده، از جانب کارگروه مندرج در قانون برنامه ششم توسعه) فراتر رفته است، سقف امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده را افزایش داد.

اختصاص اعتبار برای برخی از طرح های زیربنایی در استان بوشهر
در جلسه امروز همینطور با تصویب دولت اعتبار لازم برای برخی از طرح های زیربنایی در استان بوشهر اختصاص یافت که بر این اساس، مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برای راه اندازی مسیر جایگزین بعنوان خروجی اضطراری شهر بوشهر اختصاص داده شد.
هیأت وزیران همینطور با اختصاص مبلغ ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای برای انتقال و تأمین آب آشامیدنی پایدار مردم شهرستان دشتستان استان بوشهر در تابستان سالجاری و اجرای طرح نکاشت در شهرستان مذکور، موافقت نمود.
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر هم موظف شد، ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

مجوز تأمین ۱۵ درصد سهم کارفرما مربوط به فاینانس برای طرح راه اندازی قطار شهری کرج از محل منابع صندوق توسعه ملی
هیأت وزیران در اجرای بند «ج» تبصره (۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، با صدور مجوز به سازمان برنامه و بودجه کشور برای تأمین ۱۵ درصد سهم کارفرما مربوط به تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای طرح راه اندازی قطار شهری کرج از محل صندوق توسعه ملی موافقت نمود.
دولت همینطور مصوب کرد صندوق توسعه ملی برپایه درخواست سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تأمین ۱۵ درصد پیش پرداخت طرح های یاد شده اقدام نماید.

موافقت دولت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران
با تصویب دولت، سرمایه شرکت ملی نفت ایران افزایش یافت و به باعث این تصمیم، سرمایه شرکت ملی نفت ایران تا سقف مبلغ یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۴۸۰ میلیون ریال منقسم به ۱۳۰ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۴۸ سهم ۱۰ میلیون ریالی افزایش می یابد.

تهاتر مطالبات و بدهی های برخی از شرکت های خصوصی با دولت
با تصویب دولت، مطالبات شرکت های مدیریت انرژی امید تابان هور و پرشیان انرژی جی از شرکت دولتی شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بدهی همان شرکت ها به سازمان خصوصی سازی به مبلغ ۱۸۰۱ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال تهاتر شد.
همچنین شرکت مدیریت شبکه برق ایران تا سقف تهاتر انجام شده، حسب مورد جایگزین اشخاص بدهکار مربوط می شود و مکلف است ضمن اصلاح حساب، حسب مورد نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور در سررسید مقرر بر مبنای ضوابط و مقررات مربوط با هماهنگی سازمان خصوصی سازی اقدام نماید.

موافقت دولت با اصلاح تعرفه های خدمات بهداشت محیط و حرفه ای و اصلاح تعرفه های خدمات مشمول قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت
هیأت وزیران با عنایت به لزوم تعریف ردیف های تعرفه جدید در رابطه با تعرفه خدمات مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی و اصلاح و بروز رسانی تعرفه های موجود، با اصلاح تعرفه های خدمات بهداشت محیط و حرفه ای و هم اصلاح تعرفه های خدمات مشمول ماده (۲۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موافقت نمود.

ابقای مجدد بازارچه پسابندر و قرار گرفتن آن در لیست بازارچه­های مرزی رسمی کشور
با تصویب دولت، بازارچه مرزی پسابندر که پیش از این، به علت راه اندازی و تکمیل ساختمان و تأسیسات در وضعیت غیرفعال قرار گرفته و از لیست بازارچه های مرزی مصوب کشور حذف شده بود، باردیگر ابقا و در لیست بازارچه های مرزی رسمی کشور قرار گرفت.
هیأت وزیران این تصمیم را با عنایت به نقش بسزای بازارچه مرزی پسابندر در تأمین اقلام مورد نیاز منطقه (بویژه پاکستان)، انجام مراودات تجاری با کشورهای عمان، چین و هند، کاهش قاچاق و ایجاد اشتغال در شرایط کنونی کشور اتخاذ نمود و با از سرگیری این بازارچه، زمینه های لازم برای رونق اقتصادی در آن مرز فراهم خواهد شد.

تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات اعطایی به پیمانکاران صادرکننده خدمات فنی و مهندسی به عراق
هیأت وزیران با هدف پشتیبانی از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به کشور عراق، با تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات اعطایی به پیمانکاران صادرکننده خدمات فنی و مهندسی به این کشور به مدت دو سال موافقت نمود.
همچنین ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه موظف شد با همکاری سازمان توسعه تجارت، وزارت امور خارجه و انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران ظرف هر چهار ماه یکبار، گزارش عملکرد خود در مورد اقدامات به عمل آمده در زمینه وصول کلیه مطالبات و خسارات پیمانکاران ایرانی از دولت عراق را به هیأت وزیران ارائه نماید.
لازم به ذکر است، به باعث این مصوبه، هرگونه هزینه ناشی از تمدید همچون هزینه کارمزد تمدید ضمانت نامه و سود متعلقه سنوات پیش از تمدید، محاسبه و در صورت عدم پرداخت توسط پیمانکاران به حساب بدهی ایشان منظور و هم زمان با تسویه تسهیلات در انتها دوره بازپرداخت دریافت می گردد.

استمهال بدهی سررسید شده سازمان انرژی اتمی به بانک مرکزی بابت استفاده از تسهیلات تا آخر سال ۱۴۰۰
هیأت وزیران با پیشنهاد سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص استمهال بدهی سررسید شده (مشتمل بر اصل و سود) این سازمان به بانک مرکزی بابت استفاده از تسهیلات ماده (۶۲) قانون محاسبات عمومی کشور برای طرح طراحی و راه اندازی نیروگاه های جدید هسته ای تا آخر سال ۱۴۰۰ موافقت نمود.
دولت همینطور سازمان برنامه و بودجه کشور را موظف کرد اعتبارات لازم برای بازپرداخت اصل و سود تسهیلات دریافتی را در لوایح بودجه سنواتی پیشبینی نماید.
منبع:

1399/06/05
17:13:53
1707
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات