سال آبی با بارش های كمتر از میانگین شروع شد

سال آبی با بارش های كمتر از میانگین شروع شد

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام نمود برمبنای چشم انداز حاصل از نتایج خروجی سامانه پیش بینی آب و هوا، متوسط بارش مهر ماه در بعضی از نواحی جنوب و شمال كشور كمتر از میانگین است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت نیرو، طبق گزارش چشم انداز حاصل از نتایج خروجی سامانه پیش بینی مبتنی بر تلفیق مدلهای آب و هوا با شرایط مختلف، که روز دوشنبه از طرف مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو انتشار یافت، نشان میدهد احتمال وقوع بارش نرمال و یا بالاتر از نرمال در مناطق مرکزی و بعضی از مناطق شرق کشور، وجود دارد. بر این اساس احتمال وقوع بارش کمتر از نرمال در ماه آبان، در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می شود. وضعیت بارش ها برای ماه آذر نیز در بیشتر مناطق کشور به جز برخی مناطق شمال و شمال غرب کشور، کمتر از نرمال خواهد بود. گزارش مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو بیان کننده آن است که وضعیت بارش در مهرماه، در نواحی شمال شرق، شمال غرب و جنوب شرق کشور، کمتر از عادی است، به طوریکه احتمال وقوع وضعیت بارش کمتر از نرمال در این مناطق، بین ۵۰ تا ۷۵ درصد است. همین طور در این ماه، احتمال وقوع بارش های نرمال و بالاتر ازنرمال با احتمال ۵۰ تا ۷۵ درصد در بعضی از مناطق مرکزی، جنوب غرب و شرق کشورپیش بینی می شود. وقوع بارش های کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۵۰ تا ۷۵ درصد در بیشترمناطق کشور برای آبان ماه پیش بینی می شود. پیش بینی ها در ماه آذر نیز نشان میدهد بیشتر مناطق کشور دارای بارش کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد خواهند بود. در این ماه، وقوع بارش بالاتر از نرمال نیز در نواحی شمال شرق و شمال غرب کشور با احتمال بین ۳۳ تا ۷۵ درصد وجود دارد. چشم انداز اختلاف از میانگین بلندمدت
گزارش مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو نشان می دهد، اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در مهر ماه، در بیشتر مناطق کشور بین (۱۰ - تا +۱۰) میلیمتر و در بخش هایی از سواحل دریای خزر بین (۲۵ +) تا (۷۵ +) میلیمتر و بخش هایی از شمال غرب کشور بین (۱۰ -) تا (۷۵ -) میلیمتر پیش بینی شده است. اختلاف بارش در ماه آبان، از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق غربی کشور بین (۱۰ -) تا (۵۰ -) میلیمتر و در بخش هایی از نوار شمالی کشور بین (۷۵ -) تا (۱۰۰ -) میلیمتر خواهد بود. این اختلاف در نیمه شرقی کشور بین (۱۰ -) تا (۱۰ +) میلیمتر پیش بینی می شود. اختلاف بارش در آذر ماه، از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق کشور بین (۱۰ -) تا (+۱۰) میلیمتر و در بخش هایی از جنوب و جنوب غرب کشور، این اختلاف بین (۱۰-) تا (۵۰ -) میلیمتر خواهد بود.

1399/07/07
23:30:17
1795
5.0 / 5
تگهای خبر: كشور , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات