تذكر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی كركره نیمه باز

تذكر اتاق اصناف به فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی كركره نیمه باز

متخصص فلز: رئیس اتاق اصناف تهران ضمن اشاره به اینكه آمارها نشان میدهد بیش از 95 درصد واحدهای صنفی در تهران دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با كرونا را رعایت كرده اند، از تذكر بازرسان به واحدهای صنفی به صورت كركره نیمه باز و فروشگاه های زنجیره ای كه فروش اجناسی به غیر از فروش اجناس سوپرماركتی و مواد غذایی اقدام نموده اند آگاهی داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، قاسم نوده فراهانی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۱۰ هزار واحد صنفی در تهران از رعایت بیش از ۹۵ درصدی مصوبه ستاد ملی کرونا از طرف واحدهای صنفی آگاهی داد و اظهار داشت: با این وجود تعداد اندکی از واحدهای صنفی که غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می دادند با تذکر بازرسان اتاق اصناف واحدهای صنفی خودرا در سطح شهر تهران تعطیل کردند.
وی همین طور با اعلان اینکه در نهمین روز از اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص تعطیلی گروههای شغلی ۳ و ۴، مجتمع های تجاری و بازار نشان داد که اصناف اجرای مصوبه را به خوبی رعایت کرده اند و بنا بر این در سه روز گذشته روند فوتی ها و مبتلایان کرونائی در کشور روند نزولی گرفته، ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در معابر و مراقبت های ویژه، شاهد کاهش مبتلایان این بیماری منحوس در کشور باشیم.
تذکر جدی به واحدهای صنفی کرکره نیمه باز
ایشان سپس در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت تعداد اندکی از واحدهای صنفی به صورت کرکره نیمه باز اشاره کرد: ما به این واحدهای صنفی که تعداد آنها بسیار اندک هستند و با این کار سلامت مردم را به خطر میاندازند تذکر می دهیم که همانند سایر همکاران در گروه شغلی ۳ و ۴ بایستی واحدهای صنفی خودرا تعطیل کنند در غیر این صورت با دریافت گزارش های مردمی با این واحدهای صنفی برخورد خواهد شد، برای اینکه این اقدام غیر قانونی آنها جان و سلامتی مردم را به خطر میاندازد.
همین طور بگفته رئیس اتاق اصناف تهران در بازرسی های اتاق اصناف از فروشگاه های زنجیرهای مشاهده شده است که بعضی از این فروشگاه ها در سطح شهر تهران به غیر از فروش اجناس سوپرمارکتی و مواد غذایی، قسمت فروش لوازم خانگی و یا پوشاک آنها فعال است که از روز گذشته تذکر دادیم که فروش به غیر از مواد غذایی در این فروشگاههای زنجیرهای تعطیل شود. در صورتیکه فروشگاههای زنجیرهای به این تذکر بازرسان اتاق اصناف در تهران بی توجهی کنند با بهره گیری از مراجع قانونی و نیروی انتظامی با این فروشگاه ها نیز برخورد قانونی خواهد شد.
واحدهای صنفی مطابق پروانه کسب خود فعالیت کنند
ایشان سپس با اعلان اینکه طبق گزارش بازرسان اتاق اصناف از معابر و خیابان های تهران بیش از ۹۵ درصد واحدهای صنفی در پایتخت به اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص تعطیلی واحدهای خود اهتمام ویژه ای داشتند و تا حالا تعداد اندکی در این مورد تذکر گرفتند، اصرار کرد که تمام گروه های شغلی باید حد و حدود قانونی خودرا در این شرایط رعایت نمایند و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت واحدهای صنفی گروه یک شغلی نباید تداخلی با گروههای شغلی ۲، ۳، و ۴ داشته باشند و هر کدام از این واحدهای صنفی مطابق پروانه کسب خود فعالیت کنند.
فراهانی همین طور اشاره کرد که تمام واحدهای صنفی در گروه شغلی ۱و ۲ باید به ساعت کار خود توجه نمایند و سفارش کرد که گروه شغلی ۲ ساعت ۲۰ کارهای خودرا تعطیل کنند؛ برای اینکه تردد خودرو در سطح شهر تهران تا جمعه آینده از ساعت ۲۱ تعطیلست.
رئیس اتاق اصناف تهران در آخر بیان کرد: تمام بازرسان اتاق اصناف، وزارت بهداشت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان صمت استان تهران و پلیس نظارت بر اماکن عمومی بر نحوه فعالیت اصناف در سطح شهر تهران نظارت کامل دارند و اگر صاحبان واحدهای صنفی دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکنند، بار اول تذکر، بار دوم اخطار و در صورت تکرار، صنف آنها پلمب می شود.
گفتنی است که با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل شدند، ادارات دولتی با یک سوک ظرفیت فعالیت کردند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا شد. البته طبق اعلام رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در هفته جاری ادارات تعطیل هستند، مگر آن عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.
منبع:

1399/09/10
22:41:14
1272
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات