هكرها اطلاعات واكسن فایزر را دزدیدند

هكرها اطلاعات واكسن فایزر را دزدیدند

به گزارش متخصص فلز شرکت داروسازی آمریکایی فایزر و شریک آلمانی اش بایو ان تک از به سرقت رفتن اسناد در ارتباط با ساخت واکسن کووید ۱۹ این شرکتها در جریان یک حمله سایبری به رگولاتوری دارویی اروپا خبر دادند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، آژانس دارویی اروپا که بر داروها و واکسنها برای اتحادیه اروپا نظارت دارد، ساعاتی پیش اعلام نموده بود هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

فایزر و بایو ان تک اعلام نمودند که این آژانس به آنها اطمینان داده که حمله سایبری هیچ تاثیری روی مدت زمان بررسی داروی این شرکتها نخواهد داشت.

هنوز مشخص نیست این حمله سایبری چگونه و چه زمانی انجام گرفته یا افراد پشت پرده این حمله چه کسانی هستند.

این دو شرکت اعلام نمودند که آژانس دارویی اروپا به آنها اطلاع داده که هدف حمله سایبری قرار گرفته و هکرها به بعضی از اسناد در ارتباط با تاییدیه رگولاتوری برای واکسن کووید ۱۹ فایزر و بایو ان تک دست یافته اند.

به گفته کارشناسان، چنین اسنادی برای سایر کشورها و شرکتهایی که به دنبال ساخت واکسن کرونا هستند بی نهایت پرارزش است.

واکسن فایزر و بایو ان تک در رقابت جهانی برای مغلوب کردن کووید ۱۹ اولین داروی پیشتاز است و آژانس دارویی اروپا اعلام نموده که بررسی آنرا تا ۲۹ دسامبر تکمیل می کند اما این برنامه امکان دارد تغییر کند.

بر اساس گزارش رویترز، حملات هک ضد سازمانهای بهداشتی و دارویی در دوران پاندمی کووید ۱۹ افزوده شده و هکرها در تلاش به دستیابی به اطلاعات در ارتباط با درمانهای احتمالی بیماری هستند. ویروس کرونای جدید که خاستگاه آن در چین بوده است تابحال بیشتر از ۶۸ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده و بیشتر از ۱.۵ میلیون نفر قربانی داشته است.
1399/09/20
16:08:17
1159
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات