مقاوم سازی ۴۳ هزار و ۸۹۰ واحد در سطح استان بوشهر

مقاوم سازی ۴۳ هزار و ۸۹۰ واحد در سطح استان بوشهر

بوشهر وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه توسعه کشور با تلاشهای بی وقفه امکان پذیر است، عملکرد اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر در سطح استان را شایسته تقدیر دانست.


محمد اسلامی در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر ضمن اشاره به اقدامات فنی و عمرانی خاطرنشان کرد: اقدامات شایسته و امیدآفرین بنیاد مسکن در سطح استان بوشهر شایسته تقدیر است.
وی در مورد پروژه اقدام ملی مسکن در استان بوشهر اظهار نمود: اقدامات بسیار خوبی از جانب اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان صورت پذیرفته، که باید سرعت بیشتری پیدا کند تا تحویل واحدهای مسکونی باکیفیت به مردم هرچه سریعتر صورت گیرد.
پرونده مسکن مهر در استان بوشهر تا آخر سال جاری بسته خواهد شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر هم در این جلسه در مورد طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از ۷۷ هزار خانوار روستایی، ۵۷ درصد مقاوم سازی شده است که میانگین کشوری ۴۸ درصد است، یعنی معادل ۴۳۸۹۰ واحد را در سطح استان بوشهر مقاوم سازی کردیم.
حمید حیدری بریدی اضافه کرد: در حوزه مسکن محرومین که رسالت اصلی بنیاد مسکن می باشد، ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی شروع شده است که ۶۰ درصد این واحدها به اتمام رسیده و مابقی هم آخر سال جاری و تعدادی هم در اواسط سال آینده به اتمام خواهد رسید.
وی اظهار داشت: در مورد مسکن مهر هم ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تعهد استان بوشهر بوده که از این تعداد ۸۶ واحد باقی مانده و مابقی هم تا آخر سال به اتمام خواهد رسید و پرونده مسکن مهر در استان بوشهر بسته خواهد شد.
این مسئول تصریح کرد: در حوزه راه اندازی بوستان امید روستایی، ما با ۲۶۲ بوستان و به ازای هر نفر ۳ متر سرانه فضای سبز رتبه اول کشور را داریم که از ۶۳۵۰۰ متر مربع در سال ۹۳ به ۶۰۹۵۹۴ متر مربع رسیده است.
به گفته حیدری بریدی ۲۰۰ زمین مینی والیبال و ۱۶۲ سینمای روباز در این بوستان های امید بوجود آمده است. همینطور ۱۶۹ واحد زمین چمن مصنوعی با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان که جز استان های برتر کشور در این عرصه هستیم.
مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر اظهار نمود: در اجرای طرح هادی ۱۷۴۲ پروژه از سال ۹۳ تا کنون اجرا شده و چیزی معادل ۳۸۴ کیلومتر از معابر روستایی آسفالت شده است که برخورداری روستا از این معابر تا پیش از این دولت ۳۴ درصد بوده و حالا به ۵۵ درصد رسیده است یعنی ۲۱ درصد در این چند سال انجام شده که شتاب بسیار خوبی در حوزه عمران روستاها داریم.
وی اضافه کرد: در بحث طرح اقدام ملی مسکن هم اتفاقات خوبی در استان بوشهر رخ داده که حدود ۴۶۱ واحد در چارچوب طرح اقدام ملی توسط بنیاد مسکن در شهرستان های دیلم، دشتی، شهر بَنَک و دیّر آغاز خواهد شد. در چارچوب گروه های ساخت هم ۶۰ واحد در شهر اهرم خواهیم داشت که ۱۶ نفز متقاضی مراجعه نموده و در حال طی مراحل اداری هستند.
این مسئول بیان نمود: در حوزه سند مالکیت روستایی هم ۹۵ درصد روستاهای استان دارای سند مالکیت هستند که برای استان بوشهر در این چند سال اتفاق خوبی بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار داشت: با درخواست از وزیر کشور پیشنهاد داده ام که سقف تسهیلات در حوزه روستایی از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند که ایشان هم گفتند که به تازگی مطرح و مصوب شده است.
شرایط آسان تسهیلات منابع داخلی بانک مسکن
مدیر شعب بانک مسکن استان بوشهر در این جلسه اظهار داشت: تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم از آغاز طرح تا کنون ۱۶۳۷ فقره قرار داد به مبلغ ۱۱۴۹ میلیارد ریال بوده است.
عقیل زینلی بخوانی اظهار داشت: کل تسهیلات پرداختی توسط بانک مسکن در استان بوشهر تا آخر آبان ماه ۲۴۰۷ میلیارد ریال در چارچوب ۳۱۳۲ فقره بوده که مبلغ ۱۹۳۵ میلیارد ریال معادل ۸۰٪ تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان بوده است.
وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات بافت فرسوده استان بوشهر ۶۹ پروژه به تعداد ۳۲۲ واحد پرداخت شده است. دلیل استقبال پایین مردم از بابت شرایط و ضوابط سهل و آسان تسهیلات منابع داخلی بانک بوده است.
مدیر شعب بانک مسکن استان بوشهر درباره تسهیلات مسکن مهر اظهار داشت: از ۳۶۰۰۰ واحد مسکن مهر راه اندازی شده در استان ۳۲۰۰۰ واحد توسط بانک مسکن پرداخت گردیده است. ۳۰۰۲۰ واحد معادل ۹۴٪ از واحدهای احداثی تقسیط گردیده و ۱۹۸۰ واحد باقی مانده است.
زینلی بخوانی از ۱۹۸۰ واحد باقی مانده ۷۹۹ واحد در چارچوب تعاونی های مسکن و مابقی پروژه های تفاهم نامه سه جانبه اداره کل راه و شهر سازی بوده که ۱۱۲ واحد آن در دست تسویه نقدی است.1399/10/11
01:14:25
1213
0.0 / 5
تگهای خبر: تعاونی , دولت , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات