خضریان خبر داد

تهیه گزارش تخلف ۵۰۰ میلیارد تومانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در كمیسیون اصل نود

تهیه گزارش تخلف ۵۰۰ میلیارد تومانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در كمیسیون اصل نود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تهیه گزارشی درباره تخلف 500 میلیارد تومانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در این کمیسیون آگاهی داد.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نشست بعدازظهر امروز (دوشنبه) کمیسیون اصل نودم مجلس اظهار داشت: کمیته های پنجگانه کمیسیون اصل نود مجلس گزارشی درباب پرونده هایی که طی ماه های گذشته بررسی و مشکلات مردم برطرف شده است ارائه کردند.
وی ادامه داد: برمبنای ثبت شکایات واصله یک هزار و ۵۲۷ پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم ثبت شکایت شده که یک هزار ۳۳۷ مورد از این پرونده ها در صلاحیت بررسی کمیسیون بود.
خضریان با اشاره به اینکه با بررسی یک هزار و ۲۶۴ پرونده مشکلات مردم حل و به نتیجه قطعی رسیده ایم، افزود: هم اکنون حدود ۴۸۳ پرونده در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی همچنان جاری است و ۶۷۱ پرونده نیز با راهنمایی حقوقی و پیگیری کارشناسی کمیسیون توسط دستگاه های دیگر بررسی شده است.
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: تعدادی پرونده نیز مربوط به دستگاه های همچون اداره کل دادگستری استان خراسان رضوی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرداری تهران و بانک مرکزی بوده که پاسخ مناسبی از طرف آنها ارائه نشده. در کمیسیون اصل نودم مجلس قرار شد طی روزهای آینده پرونده این دستگاهها جهت رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع داده شود.
خضریان با اشاره به اینکه یکی از چند پرونده ای که در نشست روز گذشته کمیسیون اصل نودم قانونی اساسی مجلس مورد بررسی قرار گرفت؛ پرونده پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود، عنوان کرد: برمبنای قانون برنامه پنجم توسعه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس باید در اوج فعالیت این مجموعه عرضه می شد که متاسفانه این اقدام صورت نگرفته و این مساله تخلف ۵۰۰ میلیارد تومانی را بهمراه داشته است.
وی با اعلان اینکه در سال ۹۲ دولت پیشرفت ۷۶ درصدی پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را اعلام و آنرا تحویل گرفته، اظهار داشت: ۲۴ درصد باقی مانده راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی ۶ سال توسط دولت تکمیل شد، تاخیر در تکمیل و بهره برداری پالایشگاه خسارات مالی و اقتصادی بسیار زیادی بر کشور تحمیل کرده است، با وجود تحریم های ظالمانه نباید ظرفیت داخلی در خدمت فشار اقتصادی بر مردم قرار می گرفت. این تخلف از طرف کمیسیون ترک فعل شناخته شده و گزارش آن در حال آماده شدن است.
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: با تاکید نمایندگان عضو کمیسیون تخلفات صورت گرفته در راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس در دیوان محاسبات پیگیری و بررسی می شود.
وی با اشاره به اینکه طرح اولیه پرونده سند ۲۰۳۰ و اتفاقات صورت گرفته توسط بخش های مختلف دولتی در این عرصه در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی قرائت شد، اشاره کرد: سند ۲۰۳۰ و خیلی از تفاهم نامه ها همانند قانون اساسی در سطح فرهنگی جهان عمل می کنند بنا بر این با تاکید نمایندگان تخلفات صورت گرفته که تلاش می کنند استقلال و هویت فرهنگی کشور را زیر سوال برده و در دایره نظم نوین جهانی و دهکده جهانی تعریف کند و ترویج دهنده الگوی توسعه غربی در کشور باشد را به صورت دقیق بررسی می نماییم.
خضریان، افزود: گزارش هایی از کلیه دستگاه همچون وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و صدا و سیما دریافت می نماییم تا با موانعی که جریان غرب گرا در بخش های مختلف در راه الگوی توسعه اسلامی و ایرانی پیشرفت و برخلاف گام دوم انقلاب قرار داده است مقابله نماییم.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با توجه به این که سند ۲۰۳۰ سبک زندگی و توسعه غربی را ترویج می کند این سند فقط سندی فرهنگی نیست بلکه در مسائل پولی، مالی، کشاورزی، تغذیه ای، خانواده، جمعیت، دارو، بهداشت سلامت، محتواهای آموزشی، مسائل سیاسی و اجتماعی و اندیشه ای، صنعت، نفت، گاز و شهرسازی کشور نیز دخالت هایی دارد.
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سند ۲۰۳۰ فراتر از چیزی است که عموم جامعه از آن اطلاع دارند و استقلال کشور را در حوزه های مختلف تهدید می کند، اشاره کرد: باید مقابل جریان غرب گرایی که در داخل کشور موانعی در راه پیاده سازی مدلهای داخلی به وجود می آورد ایستادگی کرد.1399/11/13
23:38:04
703
0.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , حقوق , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات