حسین زهی:

افزایش قیمت بلیت قطار قابل قبول نیست

افزایش قیمت بلیت قطار قابل قبول نیست

متخصص فلز: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مگر از مردم عادی حمایتی صورت گرفته و یا کمکی به صنوف خسارت دیده در بحث کرونا شده که حالا قیمت بلیت هواپیما و قطار برای جبران خسارت افزایش یابد؟


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از افزایش قیمت ها در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی، بیان کرد: متاسفانه این روزها شاهد می باشیم که قیمت بلیت هواپیما و قطار به بهانه شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است در صورتیکه این افزایش قیمت ها پشتوانه قانونی ندارد.
ایشان سپس اظهار نمود: زمانی که صنوف مختلف برای رعایت پروتکل های بهداشتی مجبور هستند دو هفته تعطیل باشند، آنها نیز از شیوع این بیماری متضرر می شوند. مگر از مردم عادی حمایتی صورت گرفته و یا کمکی به صنوف خسارت دیده در بحث کرونا شده که حالا قیمت بلیت هواپیما و قطار برای جبران خسارت افزایش می یابد؟
این عضو کمیسیون عمران مجلس اشاره کرد: با وجود اینکه خود دولتمردان و مسئولان امر اعلام می کنند که قیمت بلیت هواپیما افزایش چندانی نداشته، ولی متاسفانه قیمت بلیت ها افزایش شایان توجهی داشته است. این دوگانگی مدیریت است که به مردم عادی هیچ کمکی نشده اما به بهانه پشتیبانی از حمل و نقل هوایی و ریلی قیمت بلیت هواپیما و قطار افزایش یابد.
نماینده مردم خاش در مجلس در ادامه اشاره کرد: در مسیری که بنده تردد دارم قیمت بلیت هواپیما بالای ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است، حال بحث افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار نیز مطرح گردیده است. مردم چگونه این همه فشار را تحمل کنند؟ مسئولان باید به آنچه می گویند عمل کنند. گاهی مسئولان امر در کمیسیون ها و صحن مجلس می گویند افزایش قیمت نداریم اما در عمل شاهد افزایش قیمت ها هستیم.
حسین زهی در آخر اضافه کرد: متاسفانه هیچ نظارتی بر قیمت بلیت ها نیست. انتظار می رود تمام دستگاه هایی که متولی نظارت هستند یعنی سازمان بازرسی کل کشور یا خود مجلس و یا دستگاه های نظارتی این صنف با اعمال نظارت عالیه جلوی این افزایش قیمت ها که به صورت غیر قانونی می باشد را گرفته تا مردم بیش از این متضرر نشوند.
منبع:

1399/11/18
10:28:40
968
0.0 / 5
تگهای خبر: دستگاه , دولت , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات