بدهی ۲۸ تریلیون دلاری دولت آمریكا

بدهی ۲۸ تریلیون دلاری دولت آمریكا

متخصص فلز: کشورهای خارجی بیش از هفت تریلیون دلار اوراق قرضه آمریکا را در اختیار دارند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی های دولت این کشور تا اختتام ماه مارس به ۲۸ تریلیون و ۱۰۳ میلیارد و ۵۹۹ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا اختتام این ماه بطور متوسط ۸۵ هزار و ۹۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی بطور متوسط ۲۲۴ هزار و ۴۵۵ دلار بوده است.
کسری بودجه دولت آمریکا تا اختتام ماه مارس به چهار تریلیون و ۵۳۱ میلیارد و ۳۱۹ میلیون دلار رسیده است. هم اکنون بزرگ ترین اقلام بودجه ای آمریکا شامل: مراقبت های درمانی با یک تریلیون و ۲۸۸ میلیارد و ۳۲ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۱۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون دلار، هزینه های دفاعی با ۷۲۳ میلیارد و ۸۴۹ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۳۹۶ میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلار است.
هم چنین تا اختتام این ماه، میزان مجموع بدهی های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۵ تریلیون و ۶۷۹ میلیارد و ۱۳۷ میلیون دلار بوده است. از این مقدار، ۲۱ تریلیون و ۱۷۶ میلیارد و ۵۱ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۲۱ میلیارد و ۹۶۴ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.
طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۱۳۳ میلیارد و ۱۸۳ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۹۱۷ میلیارد و ۵۰ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۱۱ میلیارد و ۲۹ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همیشه یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کم کند.
در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۶۰ تریلیون دلار و ۸۷۴ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۳۲ تریلیون و ۱۴ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع:

1400/01/10
11:00:41
5.0 / 5
400
تگهای خبر: بودجه , تجارت , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات