درآمد عوارضی آزادراه تهران-شمال به مناطق محروم اختصاص یافت

درآمد عوارضی آزادراه تهران-شمال به مناطق محروم اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: در آمد 115 میلیارد تومانی عوارض تردد مسافران از این آزاد راه، صرف محرومیت زدایی شد.به گزارش متخصص فلز به نقل از بنیاد مستضعفان، سعید شاهسواری با اشاره به درآمد ۱۱۵ میلیارد تومانی عوارض تردد مسافران در آزادراه تهران-شمال اضافه کرد: همه درآمد حاصل از ستاندن عوارض تردد در این آزادراه در سال ۹۹ و بهار ۱۴۰۰، صرف محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور شد.
وی افزود: بواسطه وعده قبلی رییس بنیاد مستضعفان درباب هزینه کرد عوائد حاصل از تردد مسافران از آزادراه تهران شمال و استفاده از این عوائد برای محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور، همه درآمد حاصل از عوارض آزادراه تهران -شمال، صرف محرومیت زدایی از مناطق محروم شد.
شاهسواری با اعلان اینکه بنیاد مستضعفان در ساخت آزادراه تهران- شمال به هیچ وجه نگاه درآمدزایی نداشته است اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در تلاش است تا با حضور در پروژه هایی که زیرساخت توسعه کشور به شمار می روند، به پیشرفت و آبادانی کشور کمک نماید و به همین دلیل نیز راه اندازی آزادراه تهران شمال را با مشارکت دولت کلید زد.
شاهسواری اضافه کرد: سال قبل درآمد حاصل از ستاندن عوارض آزادراهی در راه آزادراه تهران شمال، حدود ۸۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ در آخر سال ۹۹ برای رفع محرومیت از چهره مناطق محروم کشور هزینه شد و در بهار امسال نیز درآمد این آزادراه از محل عوارض تردد خودرو های عبوری در حدود ۳۵ میلیارد تومان بود که این رقم نیز برای محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور تخصیص یافت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، بنیاد مستضعفان با حضور در ۳۰ منطقه محروم کشور در قالب طرح مناطق هدف آبادانی و پیشرفت، در تلاش است تا با انجام اقدامات مختلف همچون برنامه های اشتغالزایی و پروژه های عمرانی همچون راه و راه اندازی مدرسه و خانه بهداشت، علاوه بر کمرنگ کردن رد محرومیت از چهره این مناطق، در جهت خودکفایی مردم این مناطق گام بردارد.
گفتنی است قبل از این سید پرویز فتاح در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از اختصاص درآمد عوارضی آزادراه تهران-شمال به محرومیت زدایی آگاهی داده بود.


1400/04/07
13:38:03
373
5.0 / 5
تگهای خبر: خودرو , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات