طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز

طرح ویژه پلیس برای مقابله با استخراج رمز ارز

به گزارش متخصص فلز میزان قطع برق گرچه نسبت به چند روز قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته، اما همچنان از گوشه و کنار خبرهایی در مورد قطع برق به گوش می رسد و احتمال تکرار قطعی ها هم در ایام آتی وجود دارد. موضوعی که استخراج رمز ارز یکی از متهمان اصلی آن است. در این میان پلیس هم قول برخورد جدی با استخراج ارزهای دیجیتالی را داده است.


سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفتگو با ایسنا، درباره برخورد پلیس با استخراج ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: ما پیش از این هم اعلام نموده بودیم که پلیس با هرگونه استخراج غیرقانونی رمز ارز برخورد خواهد نمود و در همین راستا هم از وزارت نیرو خواستیم تا محل های مشکوک به استخراج رمز ارز را هم به پلیس اعلام نماید.
وی ضمن اشاره به قطعی های اخیر برق در تهران و دیگر شهرهای کشور اظهار داشت: آنچه که در مورد تهران رخ داد این بود که با قطع برق اقدامات پلیس در دو حوزه افزایش پیدا کرد، یکی اقدامات برای جبران قطع برق که ناشی از افزایش حضور ماموران در تقاطع ها و... بود و دیگری اقدامات ما برای مقابله با استخراج غیر مجاز ارزهای دیجیتالی بود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در عین حال از طرح ویژه پلیس برای برخورد با استخراج رمز ارز هم خبر دادو اظهار داشت: همانطور که آقای رئیس جمهور هم اعلام نمودند استخراج رمز ارز تا آخر شهریور ماه ممنوع می باشد. پلیس هم طرح ویژه ای را برای برخورد با استخراج کنندگان ارزهای دیجیتالی در دستورکار خود قرار داد و از زمان اجرای آن در ایام اخیر تابحال بیشتر از ۷۰ نقطه در تهران که به محلی برای استخراج ارزهای دیجیتالی بدل شده بود، شناسایی شد.
رحیمی با اشاره به اینکه با عاملان این اقدام هم برخورد شده است، اظهار داشت: اجرای این طرح همچنان با حساسیت و قوت ادامه خواهد داشت.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره سرانجام ماینرهای جمع آوری شده هم اظهارکرد: ما این موارد را به شرکت برق تحویل دادیم و پرونده متخلفان هم به دادسرا ارجاع شده اسـت، تا برحسب نظر مقام قضایی درباره آن تصمیم گیری شود.
منبع:

1400/04/22
20:13:38
5.0 / 5
250
تگهای خبر: كشور , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات