با تغییرات جدید؛

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا اختتام آذر ماه

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا اختتام آذر ماه

متخصص فلز: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا اختتام آذر 1400 آگاهی داد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، محمود محمودزاده از تمدید فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا اختتام آذر ماه امسال آگاهی داد.
پیش از این فرصت نام نویسی تا ۲۸ آبان ماه بود که برای بار نخست تا نیمه آذر و سپس تا اختتام ماه جاری برای دومین بار تمدید شده است.
این در حالی است که در ایام اخیر پیشنهاداتی برای تسهیل شرایط ثبت نام طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) ارائه شد که به تأیید اولیه دولت رسیده است.
رفع برخی محدودیت های دست و پاگیر
از جمله این موارد می توان به ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال، کاهش سابقه سکونت در بعضی شهرها از ۵ سال به ۲ تا ۳ سال، حذف برخی اقشار از محدودیت های زمانی مدت اقامت همچون نظامیان و روحانیون و همین طور کاهش سابقه مالکیت خصوصی از ۱۶ به ۵ سال اشاره نمود.
قمی ها هم امکان ثبت نام پیدا کردند
ضمن این که قمی ها از ابتدا تا هفته نخست آذر ماه به سبب آماده نشدن زمین، امکان ثبت نام در نهضت ملی مسکن را نداشتند که در ایام اخیر با تصویب الحاق اراضی جدید به محدوده شهر قم، این امکان برای آنها فراهم شده که با استقبال خوب شهروندان استان قم روبه رو شده است.
قمی ها خواهان تمدید مهلت ثبت نام در سامانه ثمن بودند.
پس از این تغییرات هنوز خیلی از متقاضیان که اخیراً واجد شرایط شده اند نتوانسته اند ثبت نام خودرا انجام دهند.
محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی چهارشنبه هفته گذشته ۱۰ آذر ماه در یک برنامه زنده تلویزیونی هم با اشاره به احتمال مهلت ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن گفته بود چنانچه تقاضایی وجود داشته باشد این زمان تمدید خواهد شد برای اینکه بنا نداریم تا صف انتظار برای مسکن ایجاد شود.
کارشناسان: حذف محدودیت های ثبت نام، به پویایی بیشتر ساخت و ساز کمک می کند
هر چند که قبل تر هم برخی کارشناسان از ایجاد محدودیت های گوناگون برای ثبت نام در طرح های حمایتی مسکنی انتقاد کرده بودند که در هفته های اخیر تعدادی از این محدودیت ها در مصوبه هیئت دولت و ذیل بخشنامه اجرائی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید مسکن و برخی هم در شورای عالی مسکن ذیل قانون جهش تولید مسکن اصلاح شده است.
بنا بر این گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir در ۳۱ استان شروع شده که تا ۳۰ آذر ماه ادامه دارد.
متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلاً برای مردان شرط تأهل وجود داشت که اخیراً به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تأهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است. خانم های مجرد بالای ۳۵ سال نیز می توانند ثبت نام کنند.
همچنین درباره نداشتن مالکیت، برخی گروههای درآمدی در بعضی مناطق بر طبق تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.


منبع:

1400/09/13
23:41:53
243
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دولت , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات