از دست رفتن محبوبیت دلار در نزد كشورها؛

رکورد ذخیره طلا در روسیه شکسته شد

رکورد ذخیره طلا در روسیه شکسته شد

بنظر می رسد دلار آمریکا نمی تواند ذخیره ای مطمئن برای کشورها باشد و روز به روز از نقش آن در میان کشورهای دیگر کم می شود، بدین جهت کشورهای مختلف میل به افزایش ذخیره طلا پیدا کرده اند.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه، ذخایر ارزی روسیه در هفته گذشته ۷.۷ میلیارد دلار افزوده شد و مجموع دارایی های آن به رکورد ۶۳۸.۲ میلیارد دلار رسید.
طبق آخرین داده ها از ۷ تا ۱۴ ژانویه، ذخایر بین المللی این کشور ۱.۲ درصد رشد داشته است، بطوریکه در ۷ ژانویه امسال، حجم آنها به ۶۳۰.۵ میلیارد دلار رسیده بود.
گزارش حاکی از آنست که این افزایش در نتیجه خریدهای برنامه ریزی شده ارزهای خارجی و ارزیابی مجدد مثبت بازار بوده است.
این افزایش ذخایر طلا و ارز سبب شده است که روسیه از رتبه پنجم به چهارم در لیست بزرگترین دارندگان ذخایر خارجی جهان صعود کند. هر چند که صعود روسیه در این رتبه بندی به سبب کاهش ذخایر هند در هفته اول ژانویه است - که قبلاً چهارمین ذخایر بزرگ را در اختیار داشت. با این وجود شاید زمانی که سایر کشورها ارقام خودرا بروزرسانی کنند، ممکنست رتبه بندی باردیگر تغییر کند.
ذخایر بین المللی روسیه شامل طلا، ارزهای خارجی و حق برداشت ویژه است که آخرین آنها در اختیار بانک مرکزی و دولت می باشد.
طی شش سال گذشته، بانک مرکزی ذخایر خودرا تقریباً دو برابر کرده است. آنها در سال ۲۰۱۵ به سبب کوشش های دولت برای نجات اقتصاد در طول بحران قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ به ۳۵۶ میلیارد دلار سقوط کردند.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، بنظر می رسد روسیه نیز همانند کشورهای توسعه یافته جهان به سمت ذخیره سازی بیشتر طلا رفته است بطوریکه این کشور مقادیر زیادی طلا از ترکیه خریداری نموده و تقاضای خودرا برای خرید طلا از سایر کشورهای جهان به طرف های مقابل عرضه نموده است.
این موضوع می تواند به منزله این امر قلمداد شود که دیگر دلار آمریکا نمی تواند ذخیره ای مطمئن برای کشورها باشد و روز به روز از نقش و ارزش آن در میان کشورهای دیگر کاهش می یابد.

1400/11/03
14:28:17
370
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات