پاداش ۵ برابری صرفه جویی برای مشترکان برق

پاداش ۵ برابری صرفه جویی برای مشترکان برق

وزیر نیرو با تشریح جزئیات مشوق های وزرات نیرو برای کاهش مصرف برق، اظهار داشت: از آغاز خردادماه، مشترکان به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، ۵ برابر تعرفه برق هر کیلووات یعنی معادل ۵۰۰ تومان پاداش می گیرند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، علی اکبر محرابیان اظهار نمود: سال جاری برای افرادی که در مصرف خود صرفه جویی می کنند، پاداش هایی پیشبینی کردیم که با انجام اقدامات کوچک مدیریت مصرفی می توانند پاداش لازم را برای صرفه جویی بگیرند.
وی با اشاره به اینکه الگوی مصرف ایام گرم سال در مناطق غیرگرم و عادی ۳۰۰ کیلووات است، افزود: مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی و الگوی مصرف را رعایت نمایند، بابت هر کیلووات به صورت متوسط ۱۰۰ تومان پرداخت خواهند کرد و این مشترکان در صورت صرفه جویی و به ازای هر کیلووات ساعت ۵ برابر تشویق می شوند یعنی به ازای هر کیلووات ساعت ۵۰۰ تومان تشویق می شوند.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اگر این مشترک فقط ۵۰ کیلووات صرفه جویی کند به صورت مثال سال قبل ۳۰۰ کیلووات مصرف داشته و سال جاری مصرف را به ۲۵۰ کیلووات برساند، قبض برق این مشترک مجانی شده و هیچ پولی بابت برق پرداخت نمی کند.
محرابیان تصریح کرد: اگر مشترک ۲۰۰ کیلووات مصرف و ۱۰۰ کیلوات صرفه جویی کند، ۵۰ هزارتومان منفعت خواهد شد به نحوی که ۲۰ هزارتومان پول قبض شده و ۳۰ هزار تومان از دولت بستانکار می شود. به عبارتی دیگر در این مورد نه تنها مشترک برای قبض خود هزینه ای پرداخت نمی کند بلکه برای صرفه جویی خود هم پاداشی دریافت می کند.
طبق اعلام وزارت نیرو، وی با اشاره به اینکه الگوی مصرف در مناطق گرمسیر با مناطق معمولی متفات بوده و در مناطق گرم امکان صرفه جویی بسیار خوبی وجود دارد، اظهار داشت: در این مناطق کشور که از کولرهای گازی و داکت اسپلیت ها استفاده می شود، اگر مشترکان این مناطق بتوانند یک دستگاه را کمتر استفاده کنند، در ماه پاداش قابل توجهی را دریافت می کنند.
وزیر نیرو ضمن اشاره به مصوبه دولت در زمینه اجبار ادارات برای صرفه جویی برق اظهار نمود: طبق مصوبه دولت برای مبحث مدیریت تقاضا در بخش اداری برنامه ریزی شده که صرفه جویی قابل توجهی در ادارات و دستگاههای دولتی صورت گیرد.
وی ادامه داد: از اول خرداد با تذکرات و تنظیماتی که بر روی دستگاههای سرمایشی و غیره ادارات اعمال می شود، مدیریت مصرف و تقاضای مورد نظر تا حدودی انجام می شود.
به قول وزیر نیرو، این برنامه مدیریت تقاضا برای سایر بخش های مصرف همچون صنایع و تجاری هم در دستور کار قرار دارد.1401/03/01
11:23:57
179
5.0 / 5
تگهای خبر: دستگاه , دولت , كشور , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات