دام زنده صادر می شود

دام زنده صادر می شود

وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی شیوه صادرات دام زنده پرواری غیرمولد و عرضه آن به بازار را به وزارتخانه های جهادکشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ نمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا در متن نامه سیدجوادساداتی نژاد به این وزاتخانه ها آمده است:

به استناد مفاد قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاروزی مصوب پنجم آبان ماه یک هزار و سیصد و نود و نه به شماره ۱۸۰/۶۷۸۲۶ مورخ ۱۳۹۹/۹/۱۲ مجلس شورای اسلامی، شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی، در امتداد اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و پشتیبانی از تولید کنندگان دام در مقابله با شرایط خشکسالی در سال ۱۴۰۱ در جلسه مورخ ۱۴۰۱/۳/۲۴ تصویب کرد:

۱- صادرات دام زنده پرواری غیر مولد (قابل عرضه در بازار) بدون عوارض مترتب از طرف دولت، مجاز است.

تبصره (۱): سقف تعداد دام زنده پرواری برای صادرات و تعداد قابل عرضه در هر مرحله توسط معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تعیین خواهد شد.

تبصره (۲): صادرات گوشت قرمز در محدوده معادل وزنی تعداد دام زنده صادراتی مصوب بلامانع است.

۲- پروسه اجرای صادرات به عهده معاونت توسعه تجاری وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.

تبصره: تشکل ها و اتحادیه ها در امر صادرات دام زنده پرواری و یا گوشت قرمز در اولویت خواهند بود.

۳- وزارت جهاد کشاورزی مکلف است در امتداد کاهش حاشیه بازار، نسبت به پیگیری لازم جهت تحویل غرفه در میادین میوه و تره بازار تهران و سایر مراکز عرضه مستقیم در استانها اقدام کند؛ به نحوی که اتحادیه ها و تشکل ها امکان عرضه مستقیم گوشت قرمز را داشته باشند.

تبصره (۱): شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور موظف است مراکز عرضه مستقیم گوشت قرمز خودرا در قالب ضوابط جاری در اختیار اتحادیه ها قرار دهد.

تبصره (۲): شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور موظف است در امتداد پشتیبانی از تولید، مراکز عرضه مستقیم گوشت قرمز متعلق به آن شرکت را به مدت دو ماه بدون دریافت اجاره بهاء در اختیار اتحادیه ها قرار دهد.

۴- صادر کنندگان موظفند بمنظور مدیریت بازار داخلی گوشت قرمز، در صورت درخواست شرکت پشتیبانی امور دام کشور به میزان (۵۰) درصد مقدار صادرات هر مرحله را برمبنای معادل قیمت صادراتی جهت تامین ذخایر راهبردی و یا پشتیبان بازار، به شرکت یاد شده تحویل و به فروش رسانند.

تبصره: صادر کنندگان موظفند بعد از درخواست شرکت پشتیبانی امور دام کشور، بسته به درجه فوریت از ۳ تا ۷ روز نسبت به تحویل میزان دام مورد درخواست شرکت مذکور اقدام نمایند.

۵- تولید کنندگان دام سبک و سنگین (اتحادیه ها و تشکل های مربوطه) مکلفند با محوریت معاونت امور تولیدات دامی هر سه ماه یکبار و یک ماه پیش از عرضه به بازار، میزان دام مازاد را مشخص و در ضمن زمان بوسیله سامانه ای که بدین منظور طراحی می شود اعلام و نتایج این پایش را به دبیرخانه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی ارسال کنند.

۶- منابع مالی مورد نیاز این مصوبه از محل منابع ذخایر راهبردی و تسهیلات بانکی در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام کشور تامین می گردد.

۷- سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ضمانت بازپرداخت اعتبارات مورد نیاز، تامین ضرر و زیان احتمالی خیرد و پرداخت هزینه های تیمی اجرای این مصوبه بعد از انجام حسابرسی قانونی اقدام نماید.1401/05/13
13:27:53
352
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات