تحلیل هفتگی بورس؛

رشد ۷ هزار واحدی بازار سرمایه

رشد ۷ هزار واحدی بازار سرمایه

به گزارش متخصص فلز، بورس در هفته گذشته با رشد ۷ هزار واحدی نسبت به هفته گذشته به کار خود در معاملات روز چهارشنبه تمام کرد تا کماکان کف سازی برای صعود ادامه داشته باشد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، شاخص کل در آخر هفته گذشته با صعود ۷ هزار واحدی مواجه گردید و به جایگاه یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۳۱۷ رسید تا نشان دهد کماکان به فکر صعود است در این گزارش به صورت مختصر روزهای مختلف هفته گذشته بازار سرمایه را بررسی نموده سپس تحلیلی از وضعیت هفته آتی را بررسی خواهیم کرد.
معاملات روز شنبه؛ نفت برنت؛ شاخص بورس را نزولی کرد! / خودرویی ها باردیگر لیدر شدند
شاخص کل در آخر معاملات شنبه ابتدای هفته گذشته با ریزش ۱۹۷۹ واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحد رسید، شاخص ابتدای معاملات را با رشد اندک آغاز نموده بود که در آخر معاملات با ریزش پایان یافت.
در معاملات شنبه خودرویی ها به سبب افزایش عرضه در بورس کالا و افزایش سوددهی توانستند با برآیندهای روزهای مثبت آینده از لحاظ بنیادی مثبت شوند، اما پالایشی ها با ریزش قیمت جهانی نفت برنت به ناحیه ۸۳ دلار در هر بشکه و کاهش کرک اسپرد به صورت ریزشی درآمدند.
ارزش معاملات خرد به میزان ۳، ۱۰۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به روز چهارشنبه دو هفته قبل تفاوتی نکرده اما نسبت به هفته های قبل با کاهش قابل توجه هم راه است، در معاملات امروز برآیند ورود و خروج پول هوشمند میزان منفی ۲۶۷ میلیارد تومان بود، در معاملات امروز ۳۳۵ نماد منفی، ۳۰ نماد صف فروش، ۲۰۵ نماد مثبت و ۴۸ نماد صف خرید بود.
معاملات روز یکشنبه؛ خودرویی ها همچنان پرتراکنش بورس شدند / بورس برای صعود جان ندارد
شاخص کل در انتها معاملات یکشنبه با ریزش ۲۰۲۰ واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۰۶ واحدی رسید، شاخص کل هم وزن اما رشد ۵۴۰ واحدی را تجربه نمود.
نمادهای کگل، شبندر، شتران، پارسان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشته و نمادهای وامید و فملی امروز خوش درخشیده و خودرویی ها جزو پرتراکنش های بازار بودند.
ارزش معاملات خرد به میزان ۳، ۲۸۲ میلیارد تومان بودند، ۲۵۷ نماد مثبت و ۶۳ نماد صف خرید و ۲۸۱ نماد منفی و ۲۸ نماد صف فروش بودند.
برای رسیدن به ناحیه های بالا در شاخص کل باید ارزش معاملات خرد افزایشی شود و به بیشتر از ۴ هزار میلیارد تومان برسد که خبری از ناحیه های بالا در شاخص کل نیست.
معاملات روز دوشنبه؛ ۶۰ درصد بورس منفی شد
دوشنبه نزدیک به ۶۰ درصد بازار سرمایه در وضعیت منفی قرار گرفتند. شاخص کل در آخر معاملات روز دوشنبه با رشد ۲۱۴۵ واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۰۸ هزار واحد رسید.
ارزش معاملات خرد دوشنبه ۳، ۵۹۶ میلیارد تومان بوده و ۲۴۶ نماد مثبت، ۶۸ نماد صف خرید و ۲۸۸ نماد منفی و ۲۰ نماد صف فروش بودند.
معاملات روز سه شنبه؛ رشد ۵۸۵۵ واحدی شاخص کل بورس / ۶۴ درصد نمادهای بورس سبز شدند
شاخص کل در انتها معاملات سه شنبه با رشد ۵۸۵۵ واحدی به جایگاه یک میلیون و ۴۱۴ هزار واحد رسید، نمادهای فملی، نوری، شبندر، اخابر، بوعلی و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل از خود گذاشته و نمادهای خساپا و خودرو هم بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل از خود بر جای گذاشتند.
ارزش معاملات سه شنبه نسبت به روز گذشته کاهشی نبوده و میتوان امیدوار بود که این روند در هفته آتی با افزایش ارزش معاملات به جایگاه خوب برسیم، میزان ارزش معاملات خرد در روز سه شنبه نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از میانگین هفتگی بود.
خروج نقدینگی (خرید حقوقی) ۵۷ میلیارد تومان بوده و خروج نقدینگی از صندوق های درآمد ثابت به ۸۹ میلیارد تومان رسید، برآیند ورود و خروج پول اما منفی ۹۱ میلیارد تومان بود تا نشان دهد بازار هنوز استارت رشد همه جانبه را نزده است.
در معاملات سه شنبه ۳۲۳ نماد مثبت و ۸۱ نماد صف خرید، ۲۰۶ نماد در وضعیت منفی و ۱۷ نماد در صف فروش بودند.
معاملات روز چهارشنبه؛ خودرویی ها ریختند اما شاخص کل بورس رشد کرد
شاخص کل در آخر معاملات چهارشنبه آخر هفته با وضعیت مثبت پایان یافت، شاخص در انتها معاملات رشد ۳۱۶۷ واحدی را شاهد بوده و به یک میلیون و ۴۱۷ هزار واحد رسید، نمادهای فملی، وبانک، کگل بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای خساپا، خودرو و خگستر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل از خود بر جای گذاشتند.
ارزش معاملات خرد به ۲، ۸۷۰ میلیارد تومان رسیده که این میزان جالب نبوده و از روزهای گذشته کمتر است در معاملات امروز ۲۴۴ نماد مثبت و ۵۲ نماد صف خریدهستند، ۳۱۰ نماد منفی و ۲۶ نماد صف فروش هستند. اما نکته مثبت معاملات چهارشنبه برآیند مثبت ورود و خروج پول به بازار بوده که به مثبت ۱۴۱ میلیارد تومان رسید.
وضعیت بورس در هفته جاری چگونه خواهد شد؟
هفته جاری از ساعت ۹ امروز، شاخص کل می تواند روندی صعودی را آغاز کند، اما نکته مهم ارزش معاملات خرد بالا بوده که می تواند با قرار گرفتن در ناحیه بالای ۳ هزار میلیارد تومان و تثبیت در ناحیه ۴ هزار میلیارد تومان روند بازار سرمایه را در هفته های آتی با رشد مواجه کند.

شاخص در این هفته از لحاظ تکنیکال ابتدا باید از سد مقاومت یک میلیون و ۴۲۵ هزار واحد گذشته و سپس مقاومت یک میلیون و ۴۷۲ هزار واحد را در پیش دارد به جهت اینکه بتواند روند صعودی خوبی را طی کند، اگر شاخص بتواند در هفته جاری پر قدرت شود باید دید با مقاومت یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحد چه برخوردی کرده و در صورت افزایشی نشدن ارزش معاملات خرد انتظار می رود تا آن ناحیه با صعودهای کم قدرت پیش رود.


منبع:

1401/09/12
10:01:42
258
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , حقوق , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات