در ماه فوریه صورت گرفت

صعود تولید خودروی انگلیس

صعود تولید خودروی انگلیس

به گزارش متخصص فلز، تولید خودرو بریتانیا در ماه فوریه در نخستین افزایش ماهانه خود در سه ماه گذشته و به کمک کاهش مشکلات زنجیره تأمین و تولید قوی در بازارهای داخلی و خارجی، ۱۳.۱ درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتور انگلستان امروز(پنجشنبه) در اطلاعیه ای اعلام نمود که تولید خودرو بریتانیا در ماه گذشته با افزایش ۸۰۵۰ دستگاهی به ۶۹ هزار و ۷۰۷ دستگاه خودرو رسید و صادرات ۱۱.۵ درصد و تولید داخلی ۲۰.۳ درصد افزوده شد.
این انجمن اعلام نمود که حدود ۸۱.۲ درصد از کل خودرو های ساخته شده بیشتر به اتحادیه اروپا و مقدار کمتری به کشورهایی همچون ژاپن، استرالیا و ترکیه صادر گردیده است که کاهش به ایالات متحده و چین را جبران می کند.
صنعت خودروی جهانی در دو سال قبل با کمبود قطعات مهم به دلیل بیماری همه گیر مواجه بود و اختلالات زنجیره تأمین در چین به علت محدودیت های شدید چند ماهه هم بر این بخش تأثیر گذاشته است.
داده ها نشان داده است که تولید خودرو های هیبریدی، پلاگین هیبریدی و برقی به رشد خود ادامه داد و با افزایش ۷۲.۲ درصدی به ۲۷ هزار و ۳۹۲ دستگاه در فوریه رسید.
طبق گزارش رویترز، انجمن تولیدکنندگان و بازرگانان موتورانگلستان اوایل این ماه اعلام نمود که بریتانیا باید به طرح های ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای پشتیبانی از صنعت واکنش نشان دهد، در غیر این صورت خطر عقب افتادن در رقابت برای ساخت وسایل نقلیه الکتریکی وجود دارد.
منبع:

1402/01/10
14:28:47
171
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات