رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان

در لرستان کمبود مرغ نداریم

در لرستان کمبود مرغ نداریم

به گزارش متخصص فلز، لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: هم اکنون نه تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم بلکه مازاد هم داریم.


سید عماد شاهرخی، امروز ششم شهریورماه در جلسه تنظیم بازار که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول سالجاری با همه کمبود نیرو و تجهیزات ۳۵ هزار بازرسی را از سطح استان انجام دادیم، اظهار نمود: بازرسی های انجام شده منجر به تشکیل ۲۴۱۷ پرونده شد که ۲۴ میلیارد تومان جریمه ابتدایی داشت، چون جرائم در تعزیرات چند برابر است.
وی ادامه داد: در بازرسی ها نسبت به پنج ماهه اول سالجاری ۱۵ درصد رشد تعداد و ۷۵ درصد رشد ریالی داشتیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه با اشاره به اینکه ظرف دو ماه گذشته هشت و نیم میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم، اظهار داشت: ظرفیت خالی سالن های ما برای مرداد ماه سه میلیون قطعه جوجه ریزی بود، تهران تولید چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی برای ما تعیین کرد که ما نپذیرفتیم چون ظرفیت نداشتیم.
شاهرخی بیان نمود: تهران مجوز جوجه ریزی ۳۰ درصد بیشتر از ظرفیت سالن ها صادر کرد و ما نه تنها به تعهد خود که چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی بود عمل کردیم بلکه ۱۰۰ هزار هم بیشتر تولید کردیم یعنی ۱۰۲ درصد رشد داشتیم.
وی با اشاره به اینکه لرستان در مورد جوجه ریزی جزو استانهای برتر بود، اظهار داشت: این در شرایطی است که مشکل تأمین سویا مرغداران حل نشده است، این آمار ثابت کرد که تولید کنندگان با وجود محدودیت ها همواره پای کار هستند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، اظهار نمود: هم اکنون نه تنها با کمبود مرغ در استان مواجه نیستم بلکه مازاد هم داریم، به صورتی که ۴۰ تن به استانهای همجوار حمل می شود و ۱۲۰ تن هم ذخیره داریم.
شاهرخی با اشاره به اینکه ما نظارت را تعطیل نکردیم، تاکید کرد: ما از مرغداری تا هنگامی که کشتار و وارد سامانه توزیع می شود، نظارت لازم را داریم.1402/06/07
08:18:45
284
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان متخصص فلز
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات