توزیع شیر مجانی مدارس درحال پیگیری است

توزیع شیر مجانی مدارس درحال پیگیری است

به گزارش متخصص فلز، به قول کارشناسان حوزه تغذیه تا کنون ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه برای توزیع شیر مجانی در مدارس کشور تخصیص داده شده که فقط برای ۴۰۰ هزار دانش آموز با ۲ وعده در هفته پاسخگو است.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، مصرف سرانه لبنیات در کشور کاسته شده است. بخشی از نیاز غذایی انسان در حوزه تضمین سلامت فرآورده های لبنی بوده که با کاهش مصرف بخصوص در کودکان، پیامد آن در آینده مشخص می شود. بنا بر دستور رئیس جمهوری در طول برنامه هفتم توسعه باید شیر مجانی در مدارس بخصوص مدارس مقطع ابتدایی توزیع شود.
بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش هم اکنون ۵ میلیون دانش آموز در مقطع ابتدای مشغول تحصیل بوده که ۱.۵ میلیون نفر آنها دانش آموزان پایه اول هستند. به قول کارشناسان حوزه تغذیه تا کنون ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه برای این امر تخصیص داده شده که فقط برای ۴۰۰ هزار دانش آموز با ۲ وعده در هفته پاسخگو است.
عنوان می شود اعتبار پیشبینی نشده این مورد یا باید از جانب سازمان برنامه و بودجه تأمین شود یا توسط سایر بخش ها به مرحله اجرا برسد. با پیگیری های انجام شده از جانب خبرنگار مهر ظاهراً مسئله از جانب شورایعالی سلامت و امنیت غذایی کشور درحال پیگیری است.


منبع:

1402/07/01
08:05:20
227
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان متخصص فلز
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات