از این پس

معامله آلومینیوم در بورس كالا

معامله آلومینیوم در بورس كالا

به گزارش متخصص فلز شورای رقابت طی ابلاغیه ای تمام شركت های تولیدكننده آلومینیوم را ملزم كرد تا محصولات خویش را در داخل فقط با استفاده از بورس كالا به مصرف كنندگان عرضه كنند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در حالی كه تا كنون میان عرضه كنندگان آلومینیوم و صنایع پایین دستی این محصول اختلاف نظر هایی هم در نحوه عرضه و هم در نحوه پرداخت ها وجود داشت، اكنون شورای رقابت طی ابلاغیه ای تمامی معاملات این محصول را فقط با استفاده از بورس كالا مجاز دانست.
در این ابلاغیه كه از جانب شورای رقابت به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ارسال شده، با استناد به بند ۵ ماده ۵۸ قانون سیاست های كلی اصل ۴۴، شركت های تولید آلومینیوم شامل المهدی، ایرالكو و هرمزآل موظف شدند عرضه محصولات خود در بازار داخلی را تنها با استفاده از بورس كالا و متناسب با تقاضای خریداران و طبق پیشنهاد بورس كالا انجام دهند.
این ابلاغ در حالی صورت گرفته این كه به نظر می رسد با شفافیتی كه در معاملات بورس كالا وجود دارد، اختلافات موجود میان عرضه كنندگان و صنایع پایین دستی عملا به وجود نیاید.
چراكه بورس كالا راه حلی است كه می تواند به مشكلات دیگر را هم كه میان دیگر بخش های معدن و صنایع معدنی همچون در زنجیره فولاد در قیمت گذاری، حجم عرضه، نحوه پرداخت، مقادیر مجاز صادراتی و... را برطرف كند. 

1396/10/13
22:38:24
5457
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات