وزیر نیرو خبر داد:

سال آینده مشكلات زیادی در آب و تولید انرژی داریم

سال آینده مشكلات زیادی در آب و تولید انرژی داریم

متخصص فلز: وزیر نیرو اعلام نمود: سال آینده با عنایت به كم آبی و خشكسالی موجود، مشكلات زیادی در زمینه مصرف آب و تولید انرژی به خصوص كاهش ظرفیت تولید برق از نیروگاه های برق آبی خواهیم داشت.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، رضا اردكانیان در مراسم گردهمایی مدیران صنعت برق كشور و تودیع و معارفه معاونان سابق و جدید برق و انرژی وزارت نیرو، با اشاره به اینكه وقت و فرصت دو منبع تجدیدناپذیر فعالیت های ما در دولت می باشد، اظهار داشت: در وزارت نیرو و دولت دوازدهم، جهت استفاده بهینه از نیروی انسانی برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: در حكم همایون حائری برای انتصاب به پست معاونت برق و انرژی این وزارتخانه، یك پیوست هم وجود دارد كه در آن، به صورت مفصل اقدامات مورد نیاز ذكر شده است؛ همین مبحث هم در احكام انتصابات وزرا كه از جانب رئیس جمهور اعلام شده، به چشم می خورد و برای همه وزرا، پیوست احكام مفصلی در دو بخش ماموریت های عمومی و فعالیت های خصوصی اعلام شده است كه بر مبنای آن، اعضای كابینه موظف می باشند هر دو ماه یك بار، گزارشی از اجرای این پیوست ها به رئیس جمهور عرضه كنند.
اردكانیان اضافه كرد: سازمان برنامه و بودجه هم هر شش ماه یك بار، گزارشی از وضعیت اجرای پیوست احكام وزرا تهیه می كند.
وزیر نیرو اضافه كرد: وقتی ما مسیر شایسته گزینی را انتخاب می نماییم، این انتظار وجود دارد كه افراد شایسته خویش را برای در اختیار گرفتن این فرصت، مشتاق نشان دهند.
وزیر نیرو تصریح كرد: در زمینه شفافیت مالی، هیچ مصلحتی در نظر نمی گیرم و همكاران باید سیستم های مورد نظر خویش را طراحی نمایند تا هیچ خللی در زمینه تامین مالی صنعت برق صورت نگیرد؛ به خصوص در زمینه خصوصی سازی ها در نظر داشته باشند كه صحت و دقت را فدای سرعت، نكنند.
وی با اشاره به اینكه سال آینده مشكلات زیادی در بخش آب و تولید انرژی خواهیم داشت، تصریح كرد: این مشكل به خصوص در زمینه كاهش ظرفیت تولید برق با استفاده از نیروگاه های برق آبی تشدید شده است؛ البته این موقعیت یك فرصت كم نظیر برای وزارت نیرو است تا بخشی از طرح هایی را كه نیازمند زمینه سازی میان مردم و برنامه ریزان بود را اولویت دهیم.
اردكانیان خاطرنشان كرد: مدیران استانی صنعت آب و برق كشور طرح هایی برای كاهش مصرف آب و انرژی و همینطور رفتن به سمت برنامه ریزی متكی بر آمایش سرزمینی باید عرضه كنند.
وی وضع موجود در زمینه اقدامات مدیران استانی را مطلوب ندانست و اظهار داشت: هم اكنون حوزه مسئولیت ها و اختیارات با هم هماهنگ نیست و باعث مشكلاتی شده و اگر همین وضع را ادامه دهیم اشكالات بیشتر می گردد بنابراین به گونه ای عمل می نماییم كه وزیر نیرو بعنوان بالاترین مدیر صنعت آب و برق در جریان كم و كیف در استان ها باشد.
اردكانیان ادامه داد: همه ما موظفیم با ولعی چند برابر آنچه برای تحصیل منابع مالی جدید عمل می نماییم، دلواپس و نگران مصرف منابع تجدیدناپذیر این وزارتخانه شامل فرصت و وقت نیروهای انسانی باشیم.
وی ادامه داد: در هر جلسه ای كه دعوت می نماییم یا دعوت می شویم باید میزان مصرف نفر/ساعت افراد را هم محاسبه نماییم كه تا چه میزان وقت افراد را با این جلسات می گیریم. ازاین رو باید به جلساتی برویم كه نتایج آن به شیوه كم هزینه تری هم قابل حصول باشد. همانگونه كه راجع به هزینه وسواس داریم باید نسبت به وقت هم وسواس به خرج دهیم.
وزیر نیرو تصریح كرد: هم اكنون در جلسات دولتی، به منحط ترین شكل ممكن وقت را بی رحمانه هدر می دهیم و هنوز با مكانیزم های دهه ۶۰ در جلسات به شكل رو در رو و بررسی اخبار و اتفاقات جلسات را برگزار می نماییم كه این شیوه حرمت افراد و جلسات را هم از بین می برد.
اردكانیان پیشنهاد داد: بودجه ای برای وقت افراد تعیین شود تا بتوانیم به افراد و مدیران بگوییم كه شما فلان مقدار وقت دارید و باید نسبت به آن پاسخگو باشید.
وی در مورد صدور حكم مشاوره برای هوشنگ فلاحتیان معاون سابق برق و انرژی وزارت نیرو اظهار داشت: من هیچ حكم مشاوره تزیینی نمی دهم و دغدغه آینده مدیران را ندارم. دغدغه من فقط وزارت نیرو بود. بنابراین برای فلاحتیان حكم مشاوره صادر كردم تا از دانش و تجربه وی در شیوه های موثری استفاده نماییم.

1396/11/03
13:53:21
4960
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات