معاون حجتی اعلام كرد؛

رشد ۸۰ درصدی صادرات میگو، سرانه مصرف آبزیان ۱۱كیلوگرم

رشد ۸۰ درصدی صادرات میگو، سرانه مصرف آبزیان ۱۱كیلوگرم

متخصص فلز: رئیس سازمان شیلات كشور با اشاره به اینكه صادرات میگو در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد رشد كرده است، اظهار داشت: هم اكنون سرانه مصرف آبزیان در كشور ۱۱ كیلوگرم است.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، حسن صالحی در نشستی خبری كه به مناسبت دهه فجر برگزار شده بود، با اشاره به اینكه صادرات میگو در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد رشد كرده است، اظهار داشت: امسال بیش از یك میلیون و ۱۰۰ هزار تن محصولات آبزی در كشور تولید می گردد كه این رقم نسبت به سال ۵۷ رشد چشمگیری دارد.
رئیس سازمان شیلات ایران سرانه مصرف آبزیان در كشور را ۱۱ كیلوگرم اعلام و افزود: این در شرایطی است كه سرانه مصرف آبزیان در سال ۵۷ حدود یك كیلوگرم بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه در سال های گذشته خاویار یكی از اقلام صادراتی كشور ما به شمار می رفت، اظهار داشت: با كاهش ذخایر دریای خزر بعد از فروپاشی شوروی سابق سهم خاویار در سبد صادراتی كاهش و سهم ماهی و میگو افزایش یافته است.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه در گذشته متكی به خاویار دریایی بوده ایم، خاطرنشان كرد: هم اكنون ۸۵ مزرعه در زمینه پرورش خاویار آغاز به فعالیت كردند به گونه ای كه هم اكنون بیش از سه تن خاویار و دو هزار و ۱۰۰ تن گوشت خاویاری در كشور تولید می گردد.
وی اضافه كرد: در برنامه ششم توسعه تولید بیش از ۱۰ تن خاویار پرورشی، ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و بیش از ۶۰ هزار تن میگو هدف گذاری شده است.
صالحی ادامه داد: طی چند سال اخیر تولید میگو همه ساله بیش از ۳۰ درصد رشد كرده و امسال تولید میگوی پرورشی از ۳۲ هزار تن خواهد گذشت.
معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه هم اكنون ماهی قزل آلای تازه به كشورهای قطر، امارات و روسیه صادر می گردد اضافه كرد: به تازگی صادرات این محصول به مالزی شروع شده و امیدواریم طبق توافق با فرودگاه پیام كرج صادرات هوایی محصولات تازه شیلاتی به كشورهای هدف صورت گیرد.
صالحی با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد امسال تولید آبزیان در كشور به بیش از یك میلیون و ۱۰۰ هزار تن افزایش یابد و بیش از سه میلیون تن خاویار پرورشی تولید شود، اظهار داشت: سال قبل بیش از ۱۰ هزار تن ماهی به شیوه پرورش در قفس تولید شد كه امسال تولید این ماهیان به بیش از ۲۰ هزار تن خواهد رسید.

1396/11/15
15:07:59
4780
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات