در یك نشست تخصصی عنوان شد:

اطلاعات قراردادهای نفتی با رعایت منافع ملی باید منتشر شود

اطلاعات قراردادهای نفتی با رعایت منافع ملی باید منتشر شود

متخصص فلز: در نشست بررسی چگونگی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت نفت، بر ضرورت پاسخگویی جامع، دقیق و به موقع به درخواست كنندگان اطلاعات قراردادهای نفتی، حقوق و مزایای مدیران عامل تاكید گردید.به گزارش متخصص فلز به نقل از دبیرخانه كمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، نشست بررسی چگونگی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت نفت، باحضور اعضای دبیرخانه كمیسیون و نمایندگان شركتهای ملی گاز، نفت، پالایش و پخش فرآورده های نفتی و صنایع پتروشیمی برگزار گردید.
در این نشست نحوه عرضه اطلاعات قراردادهای در رابطه با حوزه نفت، حقوق و مزایای مدیران عامل، بیمه حوادث، اطلاعات فنی خطوط لوله... مورد بررسی قرار گرفت و بر پاسخگویی جامع، دقیق و به موقع به درخواست كنندگان اطلاعات تاكید گردید.
باقر انصاری، مشاور حقوقی دبیر كمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، ضمن بیان موضوعات حقوقی مرتبط در این حوزه، بر اهمیت ارائه اطلاعات به موقع جهت تنویر افكار عمومی و جلوگیری از هرگونه حاشیه سازی تصریح كرد.
وی اضافه كرد: برپایه شمول قانون باید پاسخ ها متناسب با ملاحظات منافع ملی منتشر شود.
در ادامه، حسن صمیم نیك پی، معاون سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از همكاری وزارت نفت و مجموعه های تابعه در اجرای این قانون قدردانی كرد و اظهار داشت: در ابتدای فعالیت سامانه روند اتصال دستگاه ها با كندی صورت می گرفت اما در دو ماه گذشته شاهد روند رو به رشد اتصال دستگاه ها به سامانه و پاسخگویی به درخواست های ثبت شده هستیم.
وی اضافه كرد: طبق برنامه ریزی به عمل آمده از جانب دبیرخانه، در سال جدید، با وزارتخانه ها، سازمان ها، بانكها و به صورت كلی دستگاه هایی كه به سامانه پیوسته اند، جلساتی برگزار و با مشاركت نمایندگان آنها به صورت تخصصی نحوه انتشار و عرضه اطلاعات به مردم بررسی خواهد شد.
در آخر این نشست مسائل و مشكلات پیش روی اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مجموعه وزارت نفت از جانب نمایندگان این وزارتخانه مطرح و مقرر شد در تهیه شیوه نامه های قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آنها توجه گردد.

1396/12/19
22:13:10
5033
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات