با بركناری سومین مدیرعامل

‎كاسپین هت تریك كرد

‎كاسپین هت تریك كرد

متخصص فلز: ‎در كمتر از یك سال قبل سه مدیرعامل موسسه پرحاشیه كاسپین بركنار شدند و از روز گذشته این موسسه مدیرعامل ندارد.


‎به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، موسسه كاسپین كه در انتها سال ۱۳۹۴ یعنی حدود دو سال پیش مجوز رسمی فعالیت از بانك مركزی را دریافت كرد، مسئول این بود تا بتواند هشت تعاونی منحل شده دیگر را ساماندهی و مسئولیت دارایی ها و بدهی های آن را برعهده گیرد، اما ماجرا طبق روال پیش بینی شده پیش نرفت و به دلایل متفاوت كاسپین از نیمه دوم سال قبل درگیر مسائل داخلی و بیرونی شد.
‎تجمعات سپرده گذاران و نارضایتی از روند تعیین وضعیت حساب های آنها در نهایت باعث بركناری مدیرعامل این موسسه شد. در اردیبهشت ماه سال جاری "زكریا متحمل " كه مدیریت عامل موسسه كاسپین را برعهده داشت كنار گذاشته شد. بانك مركزی یكی از دلایل اصلی به انحرافات كشیده شدن كاسپین و مسائلی كه برای آن بوجود آمد را ناشی از كوتاهی هیات مدیره وقت موسسه كه وی در راس آن قرار داشت اعلام نمود.
‎روال پیش رفت و كاسپین همچنان درگیر مشكلات بوجود آمده و نارضایتی سپرده گذاران بود تا این كه در فاصله كمتر از سه ماه بار دیگر خبر بركناری مدیرعامل كاسپین منتشر گردید. این دفعه "محمد جعفر افتخار"كه جایگزین متحمل شده بود كنار رفت. دلیل مشخصی برای این بركناری اعلام نشد اما در هر صورت رفتار نامناسب افتخار با سپرده گذاران و اعلام نظرهایی كه بیشتر باعث تشویش آنها شد به صورت حتم در این بركناری بی اثر نبود. در آن زمان "علی نعیمی"كه ریاست هیات مدیره كاسپین را برعهده داشت جایگزین افتخار و مدیرعامل این موسسه شد.
‎نعیمی در طول دوران مدیریت خود در كاسپین هیچ گاه مانند دو مدیرعامل قبلی نه در جمع رسانه ها حاضر شد و نه به صورت مستقیم مرتبط با مسائل كاسپین و تعاونی های زیرمجموعه با رسانه ها و یا سپرده گذاران به بحث و گفت وگو ننشست، اما در هر صورت طولی نكشید كه وی هم بركنار شد؛ اما این دفعه هم مشخص نمی باشد كه دلایل بركناری نعیمی چیست؟ هرچند كه شایعاتی متفاوت در مورد وی در میان رسانه ها و البته سپرده گذاران كاسپین وجود دارد.
‎فعلا كاسپین مدیرعامل ندارد و باید منتظر بود تا با نظر بانك مركزی مدیرعامل جدید آن تعیین شود. در هر صورت جریان این موسسه به گونه ای است كه حتی در انتخاب مدیرعامل هم با مشكل مواجه است؛ چون كه هر سه نفری كه امسال از بین اعضای هیات مدیره كاسپین انتخاب شده اند به هر دلیلی نتوانستند جایگاه خویش را حفظ نموده و مسئولیت اصلی را اجرا كنند و در نهایت كار به بركناری آنها كشیده شده است.
‎فرشتگان، حسنات اصفهان، الزهرای مشهد، دامداران و كشاورزان كرمانشاه، عام كشاورزان مازندران، امید جلین، بدر توس، پیوند مشهد هشت تعاونی هستند كه در زیرمجموعه كاسپین قرار داشته و البته فرشتگان بزرگ ترین آنهاست كه عمده مسائل بوجود آمده در كاسپین به علت شرایط خاص این تعاونی است. در یك سال قبل با ورود بانك مركزی و سایر دستگاه های ذیربط و اختصاص بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری تعیین تكلیف سپرده گذاران فرشتگان در مرحله اجرا قرار گرفت و سایر موسسات هم در ادامه تعیین وضعیت می شوند.1396/12/24
18:07:47
5976
5.0 / 5
تگهای خبر: تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات