تورم ژاپن به ۰ و هفت دهم درصد رسید

تورم ژاپن به ۰ و هفت دهم درصد رسید

متخصص فلز: دولت ژاپن در گزارشی اعلام نمود به علت افزایش در قیمت انرژی، نرخ تورم این كشور تا آخر ماه آوریل به ۰.۷ درصد رسیده است كه هنوز فاصله بسیاری با سطح ۲ درصدی هدفگذاری شده توسط بانك مركزی این كشور دارد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از شین هوا، وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن در بیانیه ای اعلام نمود شاخص بهای مصرف كننده كه قیمت مواد غذایی را به علت نوسانات آن ها در نظر نمی گیرد با ۰.۷ درصد افزایش به نسبت مدت مشابه سال قبل به ۱۰۰.۹ واحد رسید. به قول این وزارت خانه روند مثبت افزایش نرخ تورم این كشور هر چند با سرعت بسیار كم اما برای شانزدهمین ماه متوالی ادامه یافته است.
آمارهای جدید انتشار یافته نشان داده است تورم این كشور از سطح ۰.۸ درصدی پیش بینی شده پایین تر است و بانك مركزی این كشور هنوز علی رغم اجرای سیاست های كلان محرك نتوانسته است این نرخ را به سطح ۲ درصد هدفگذاری شده خود نزدیك كند.
یكی از مقامات دفتر آمار ژاپن اعلام نمود كاهش قیمت گوشیهای همراه در ژاپن كه بعد از چند ماه افزایش محسوس صورت گرفت نرخ تورم را تحت تاثیر قرار داد و افزایش بهای برق هم آهسته تر از دوره های قبل بود.
به قول این وزارت خانه ژاپنی در صورت در نظر گرفتن بهای مواد غذایی و انرژی، نرخ تورم این كشور در ۱۲ ماهه گذشته تنها ۰.۴ درصد افزایش داشته است. بانك مركزی ژاپن هم اعلام نمود علی رغم حركت نماید اقتصاد به اجرای سیاست های كنونی خود ادامه خواهد داد.
بانك مركزی ژاپن اعلام نمود نرخ بهره پرداختی به سپرده های بانكی كماكان منفی ۰.۱ درصد و نرخ بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله حدودا صفر درصد خواهد بود. هاروهیكو كورودا- رئیس بانك مركزی ژاپن- گفت دستیابی به تورم ۲ درصدی هدف گذاری شده كماكان قابل دسترسی است اما بر خلاف دفعات قبل، این بانك از ذكر تاریخ پیش بینی شده برای رسیدن به این هدف خودداری كرده است.
ژاپن كماكان با فشار تورم منفی روبروست و این مساله كورودا را وادار كرد تا اعتراف كند دستیابی به تورم ۲ درصدی به زمانی بیش از زمان پیش بینی شده نیاز دارد. اقتصاد ژاپن در سه ماهه منتهی به ماه مارس رشد اقتصادی منفی ۰.۶ درصدی داشته است.
به قول یكی از مقامات كابینه دولت، این رشد منفی ناشی از كند شدن مصرف خصوصی و مخارج سرمایه ای بوده است. آخرین بار در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۵ اقتصاد ژاپن رشدی منفی را تجربه كرده بود.
1397/02/29
15:36:50
4420
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات