در بازار جهانی

طلا ارزان ماند

طلا ارزان ماند

متخصص فلز: قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه به دنبال جدیدترین تحولات در اختلاف تجاری میان آمریكا و چین كه به كاهش اندك ارزش دلار منجر گردید، اندكی افزایش یافت اما همچنان نزدیك به پایین ترین قیمت خود در شش ماه اخیر قرار دارد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۵۲.۷۴ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۲۵۰.۳۰ دلار سقوط كرده بود كه پایین ترین قیمت از اواسط دسامبر بود.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۲۵۴.۲۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۳.۸۰ دلار یا ۰.۳ درصد كاهش، در ۱۲۵۶.۱۰ دلار بسته شده بود.

به گفته هلن لو، تحلیلگر شركت آرگونات سكیوریتیز، افت اندك ارزش دلار آمریكا، بهبود قیمت طلا را توضیح می دهد. با این وجود ارزش دلار به علت ادامه افزایش نرخ های بهره و بازده اوراق قرضه آمریكا، امكان دارد تحكیم شود.

ضعیف شدن ارزش دلار، طلا كه به این ارز قیمت گذاری می گردد برای خریداران غیر آمریكایی ارزان تر می كند.

دلار روز پنجشنبه در برابر رقیبان خود ثابت بود و به علت سیگنال هایی كه از پیشنهاد واشنگتن برای محدود شدن سرمایه گذاری چین و تشدید جنگ تجاری میان آمریكا و چین حكایت داشت موفق نشد به رشد شب گذشته ادامه دهد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت طلا كه معمولا در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی افزوده می شود، نتوانسته است از تنش های تجاری بهره چندانی ببرد و انتظارات برای تداوم افزایش نرخ های بهره از جانب بانك مركزی آمریكا، قیمت این فلز پرارزش را تحت فشارهای كاهشی قرار داده است.

اریك روزنگرن، رییس بانك فدرال بوستون روز چهارشنبه اعلام نمود بانك مركزی باید با افزایش تدریجی نرخ های بهره را ادامه دهد تا ریسك خطای سیاستی بزرگ را كمتر كند.

انتظار می رود بانك مركزی آمریكا نرخ های بهره را امسال حداقل چهار دور افزایش دهد.

ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۰.۳۶ درصد كاهش پیدا كرد و به ۸۲۱.۶۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، ۱۶.۱۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۹۵۰.۴۵ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و در ۸۵۳.۸۰ دلار ایستاد.
1397/04/07
14:04:40
5157
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات