منابع هندی خبر دادند

هند از قطع واردات نفت ایران سرباز می زند

هند از قطع واردات نفت ایران سرباز می زند

متخصص فلز: منابع هندی آگاه اعلام كردند هند احیانا به آمریكا خواهد اظهار داشت كه بعد از به اجرا درآمدن تحریم ها در اوایل نوامبر، قادر نیست واردات نفت از ایران را قطع كند و امیدوار است حساسیت واشنگتن را به مسائلی كه این كشور در این زمینه با آن مواجه می باشد، برانگیزد و همزمان روشن كند كه هیچ كشوری نمی تواند به دهلی نو درباره چگونگی پیشبرد سیاست خارجی حرف خویش را دیكته كند.به گزارش متخصص فلز به نقل از اكونومیك تایمز هند، وزیران دفاع و خارجه هند و آمریكا روز پنج شنبه تحت گفت وگوی ۲+۲ برای مذاكره پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه ای و جهانی در دهلی نو دیدار می كنند.

پالایشگاه های هند به شدت به تامین خارجی همچون نفت ایران وابسته هستند و به قول منابع آگاه، صرف نظر كردن از این گزینه ارزان تر در شرایطی كه قیمت خرده فروشی سوخت ها به بالاترین حد خود در این كشور رسیده است، دشوار خواهد بود. یك مقام هندی اظهار داشت: ما می خواهیم روشن نماییم كه هند به شدت به واردات نفت ایران برای نیازهای مصرفی خود متكی است و ۸۳ درصد از نفت مورد نیازش از منابع خارجی تامین می گردد.

هند همینطور می خواهد با منابع جایگزین نفت با مورد توجه قرار دادن قیمت ها گفت وگو كند. این مقام هندی اظهار داشت: قیمت واردات نفت برای هند بسیار حائز اهمیت می باشد، چونكه شماری از عوامل مانند رشد اقتصادی و روند تورم با آن مرتبط می باشد.

در زمینه ی نگرانی های آمریكا در مورد كسری تجاری با هند، دهلی نو می خواهد اقداماتی را كه برای افزایش واردات از این كشور اتخاذ شده و كمك كرده كسری تجاری در سال قبل بیش از یك میلیارد دلار كاهش پیدا كند را بارز كند.

این مقام هندی اظهار نمود: ما امسال نفت به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار از آمریكا وارد خواهیم كرد. واشنگتن باید تلاش هایی كه از جانب هند صورت گرفته را مورد تصدیق قرار دهد.

بخشی از تحریم های آمریكا ضد ایران اوایل ماه میلادی گذشته به اجرا درآمد، در حالیكه سایر تحریم ها به خصوص تحریم های نفتی بعد از چهارم نوامبر اجرا خواهد شد. آمریكا اعلام نموده به كشورهایی كه واردات خود از ایران را به میزان قابل توجهی كاهش دهند، معافیت خواهد داد. بدون این معافیت، كشورهایی كه بعد از این تاریخ همچنان به واردات از ایران ادامه می دهند امكان دارد با خطر قطع دسترسی به سیستم مالی آمریكا روبه رو شوند. هند به دنبال معافیت از تحریم های آمریكا بوده، با این وجود تمایلی به كاهش واردات خود به این زودی ندارد.

یك مقام آگاه اظهار داشت: هند واردات نفت ایران را كاهش نخواهد داد. اگر كاهشی هم در واردات بعد از چهارم نوامبر روی دهد تا حدودی به علت مسائل لجستیك یا موانع فعالیت مانند عدم وجود نفتكش ها یا بیمه یا بیمه اتكایی خواهد بود.

اگر هند به واردات نفت از ایران ادامه دهد باید راهی برای پرداخت پول آن پیدا كند، چونكه بانك دولتی هند قبل از این به پالایشگاه ها اعلام نموده است نمی تواند خرید نفت ایران را در دوران تحریم ها پشتیبانی كند.

دولت هند هنوز بانكی كه بتواند بعنوان كانالی برای پرداخت پول ایران مورد استفاده قرار گیرد را شناسایی نكرده است. هند یك دهم از نفت مورد نیاز خویش را از ایران وارد می نماید و بزرگترین خریدار نفت ایران بعد از چین است. همینطور مشكل تغییرات فنی برای پالایشگاه ها در صورت واردات شكل جدیدی از نفت خام وجود دارد، چونكه مستلزم زمان، تلاش و منابع است.

خبرگزاری رویترز هم گزارش كرده است هند بعد از این كه بزرگترین شركت كشتیرانی هند به علت تحریم های آمریكا از سفر به ایران صرف نظر كرد، به پالایشگاه های دولتی اجازه داده است نفت ایران را با استفاده از نفتكش ها و بیمه ایرانی وارد كنند.

یك منبع مطلع در شركت كشتیرانی هند به رویترز اعلام نمود: این شركت تجارت نفت ایران را به علت عدم پوشش بیمه متوقف كرده است، در حالیكه یك مقام دولتی اظهار نمود وزارت كشتیرانی هند به پالایشگاه های دولتی اجازه داده نفت ایران را بر اساس CIF وارد كنند كه تحت آن ایران حمل و بیمه برای محموله های نفتی فراهم خواهد نمود.

ایران مشتاق است به فروش نفت به هند ادامه دهد. اوایل تابستان گزارش هایی منتشر گردید كه حاكی از آن بود ایران بیمه محموله به هند عرضه نموده و نفت صادراتی به هند را با استفاده از نفتكش های ایرانی ارسال می كند.

پالایشگاه ها و بازرگانان نفت در چین كه بزرگترین مشتری نفتی ایران است هم استفاده از نفتكش های ایرانی را حدودا برای همه واردات خود از تهران شروع كرده اند. چین اعلام نموده با وجود تلاش های آمریكا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، خرید نفت ایران را متوقف نخواهد كرد، اما پكن همینطور اعلام نموده موافقت كرده تا خرید خویش را افزایش ندهد.
1397/06/14
14:34:10
4979
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات