بانك های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریكا و چین هستند

بانك های انگلیسی برنده جنگ تجاری آمریكا و چین هستند

متخصص فلز: احتمال زیادی وجود دارد كه چین بعنوان یكی از پاسخ هایش به اقدامات آمریكا، دسترسی بانك های آمریكایی به بازار این كشور را محدود كند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، گری گریمستون - مدیرعامل بانك "باركلی پی ال سی" در مصاحبه با شبكه سی ان بی سی در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال محدود شدن دسترسی بانك های آمریكایی به بازار چین اظهار داشت: نمی خواهم چنین جوابی بدهم اما فكر می كنم كه این احتمال وجود دارد. وی ادامه داد: اگر پكن بانك های آمریكایی را هدف گیرد، بانك های انگلیسی تلاش خواهند كرد، جای رقبای آمریكایی شان را بگیرند.
وی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: در یكی از همایش ها، چینی مدیرعامل بانك آمریكایی "گلدمن ساكس" را در دورترین محل كنفرانس نشاندند، این یكی از طریق هایی است كه چینی ها نارضایتی خویش را از اقدامات آمریكا ابراز می كنند. وی كه مالك یكی از بزرگ ترین شركت های سرمایه گذاری انگلیسی هم هست، اظهار داشت كه نزاع چین و آمریكا احیانا به این زودی ها حل نخواهد شد.
گریمستون اظهار داشت: چینی ها در نظر دارند در افق سال ۲۰۴۹ میلادی كه مصادف با یكصدمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است، بزرگ ترین اقتصاد دنیا شوند. وی تغییر در موازنه قدرت جهان را یكی از نگرانی های اصلی خود خواند و اظهار داشت كه درحال بازگشت به دورانی هستیم كه دولت های بزرگ با یكدیگر در ستیز بودند و چندجانبه گری اهمیت چندانی نداشت.1397/07/19
15:28:28
5201
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات