در مهرماه سال جاری

ایلام و كرمان بیشترین و كمترین تورم را داشتند

ایلام و كرمان بیشترین و كمترین تورم را داشتند

متخصص فلز: بر مبنای آمارهای مركز آمار ایران، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه در مهرماه سال جاری مربوط به استان ایلام با ۳۹.۹ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان كرمان با ۲۶.۱ درصد است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مطابق با آمارهای مركز آمار در مهر ماه ۱۳۹۷، عدد شاخص كل برای خانوارهای كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۴۴.۱ رسید كه نسبت به ماه قبل ۷.۱ درصد افزایش را نشان می­ دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای كشور مربوط به استان ایلام با ۹.۵ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه هم مربوط به استان قم با ۵.۰ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای كشور ۳۲.۸ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام با ۳۹.۹ درصد و كمترین آن مربوط به استان كرمان با ۲۶.۱ درصد است. این یعنی خانوارهای ساكن استان ایلام به صورت متوسط ۷.۱ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای ساكن استان كرمان به صورت متوسط ۶.۷ درصد كم تر از میانگین كل كشور نسبت به مهر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند.
همینطور نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای كشور به عدد ۱۳.۴ درصد رسید. در این مورد بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان لرستان با ۱۶.۶ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان­ كرمان با ۱۰.۴ درصد است. شكاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ۶.۲ درصد است كه نسبت به ماه قبل یك واحد درصد افزایش را نشان داده است.

ایلام صدرنشین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری
همینطور بر مبنای برآوردهای مركز آمار در مهر ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص كل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۱۴۳.۶ رسید كه نسبت به ماه قبل ۶.۸ درصد افزایش را نشان می­ دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ۹.۸ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان فارس با ۴.۴ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص كل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری كشور ۳۲.۴ درصد است.
در بخش شهری بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ۴۰.۶ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان كرمان با ۲۵.۵ درصد است، این یعنی خانوارهای شهری ساكن استان ایلام به صورت متوسط ۸.۲ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای شهری ساكن استان كرمان به صورت متوسط ۶.۹ درصد كمتر از میانگین كل كشور نسبت به مهر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند.
همینطور نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۷ برای خانوارهای شهری به عدد ۱۳.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان همدان با ۱۷.۳ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان یزد با ۱۱.۰ درصد است. شكاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ۶.۳ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۳ واحد درصد افزایش داشته است.

خراسان شمالی و سمنان كمترین و بیشترین تور روستایی را دارند
همینطور در مهر ماه ۱۳۹۷ عدد شاخص كل برای خانوارهای روستایی كشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۴۶.۸۱ رسید كه نسبت به ماه قبل ۳.۸ درصد افزایش را نشان داده است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان­ خراسان شمالی با ۱۲.۵ درصد افزایش و كمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ۵.۳ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص كل خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۳ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی مربوط به استان كردستان با ۴۳.۱ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان كرمان با ۲۷.۵ درصد است، یعنی خانوارهای روستایی ساكن استان كردستان به صورت متوسط ۷.۸ درصد بیشتر از میانگین كل كشور و خانوارهای روستایی ساكن استان كرمان به صورت متوسط ۷.۸ درصد كمتر از میانگین كل كشور نسبت به مهر ۱۳۹۶ برای خرید یك «مجموعه كالا و خدمات یكسان» هزینه كرده اند. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ۱۳۹۷ هم برای خانوارهای روستایی كشور به ۱۳.۰ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان چهارمحال وبختیاری با ۱۶.۳ درصد و كمترین آن هم مربوط به استان كرمان با ۸.۰ درصد است. شكاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ۸.۳ درصد است كه نسبت به ماه قبل ۰.۴ واحد درصد افزایش را نشان داده است.1397/08/07
15:18:19
5024
5.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات