معاون وزیر راه و شهرسازی:

پردیس 400 هزار نفری می شود، مترو صاحب بودجه مستقل شد

پردیس 400 هزار نفری می شود، مترو صاحب بودجه مستقل شد

متخصص فلز: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با بیان این كه متروی پردیس در لایحه بودجه سال 1398 دارای ردیف مستقل شده است، اشاره كرد: با توسعه زیرساخت ها و تكمیل واحدهای پردیس جمعیت این شهر در آینده نزدیك به 400 هزار نفر می رسد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیرساخت های پردیس و مطالعات فاز ۲ قطار برقی تهران – پردیس، اظهار نمود: هم اكنون بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر در شهر جدید پردیس ساكن هستند. با عنایت به این كه بیشتر از ۸۰ هزار واحد مسكونی برای پردیس تعریف شده پیش بینی می شود در آینده جمعیت پردیس به ۴۰۰ هزار نفر برسد كه طبیعتاً نیازمند توسعه زیرساخت های كلان در این شهر هستند.
وی با بیان این كه برنامه امروز سه وجه اساسی دارد، اظهار داشت: یكی از اهدافی كه از راه قراردادهای امروز به آن دست پیدا می نماییم توسعه زیرساخت های پردیس است. همچون این زیرساخت ها متروی تهران – پردیس است كه مطالعات آن آغاز می شود و بزودی شاهد كلنگ زنی این پروژه خواهیم بود.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار نمود: خوشبختانه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ متروی پردیس صاحب بودجه مجزا شده و در نظر داریم این پروژه را به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار نماییم.
بگفته طاهرخانی، در شهر جدید پردیس عقب ماندگی جدی درباب زیرساخت ها و آماده سازی نسبت به واحدهای مسكونی دیده می شود كه سال آینده این عقب ماندگی را جبران می نماییم.
وی اقدام بعدی در پردیس را آغاز عملیات راه اندازی عرضه و تولید مسكن مشاركتی دانست و اظهار داشت: این واحدها در مساحت ۲۰۰ هكتاری آغاز می شود. خاصیت این واحدهای مسكونی كم تراكم بودن آن است كه به بحث كالبدی پردیس كمك می نماید.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اشاره كرد: برای تكمیل پروژه های پردیس شامل مسكونی و زیرساخت ها منابع داخلی خودمان را وارد می نماییم و از هیچ تلاشی برای هزینه كرد منابع خودمان دریغ نخواهیم كرد.
طاهرخانی وعده داد: سال ۱۳۹۸ در شهرهای جدید و به خصوص پردیس شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.
پردیس فرصتی برای كنترل حاشیه نشینی در تهران
نماینده مردم تهران در مجلس شواری اسلامی باز با بیان این كه شهر جدید پردیس فرصتی برای ساماندهی و كنترل حاشیه نشینی در تهران است اظهار داشت: پردیس ظرفیت خوبی در فناوری های پیشرفته دارد.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در مراسم آغاز عملیات اجرایی زیر ساخت های پردیس و مطالعات فاز دو قطار برقی تهران-پردیس اظهار نمود: مجمع نمایندگان تهران اولویتی را به شهرهای اقماری تهران داده است. برای اینكه معتقدیم حضور شهرهای جدید در تهران فرصتی برای ساماندهی حاشیه نشینی است.
وی ادامه داد: در شهرهای اطراف تهران ۴ دفتر را فعال كردیم كه یكی از آنها در پردیس قرار دارد چند اولویت داشتیم همچون تحویل واحدها، بخش زیرساخت ها و دسترسی پردیس به تهران. كه خوشبختانه این موضوعات در مجموع وضعیت خوبی پیدا كرده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از این كه مسكن مهر پردیس بزودی به نتیجه برسد اظهار داشت: برخی از مردم طلب كار هستند كه امیدواریم آنها هم به واحدهای خود برسند. پردیس پتانسیل هایی دارد كه می تواند در خدمت توسعه ملی باشد پس از استاندار محترم می خواهیم كه اولویتی را به این شهرستان بدهد.
وی با اشاره به وجود هشت هزار واحد صنعتی در پردیس اظهار داشت: یكی از مسائلی كه دنبال می نماییم جمع آوری لك های صنعتی است كه امیدواریم تصمیم منطقی برای ساماندهی این واحدها در نظر گرفته شود.
به قول عارف درباب درمان، اشتغال، كسب كار، مشكلات مالیاتی برخی كسبه مسائلی وجود دارد كه این قول را همشهریان می دهیم تا آنها را برطرف نماییم.
نماینده مردم تهران در مجلس اشاره كرد: پردیس می تواند در فناوری های پیشرفته به یك منطقه ی مهم در كشور تبدیل گردد.
در این مراسم همین طور سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با اشاره به مطالعات فاز دو قطار برقی تهران پردیس اظهار داشت: در فاز بعدی عملیات راه اندازی را مد نظر داریم. در فاز سوم تجهیزات را آماده می نماییم و امیدواریم با تأمین به موقع منابع كارها به خوبی پیش برود.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) یكی از دغدغه های راه اندازی مترو را بومی سازی تجهیزات و سیگنالینگ دانست و اظهار داشت: یكی از دغدغه ها در بحث مترو به عقب ماندگی بحث مترو سیستم مربوط می شود كه امیدواریم با حمایت مسؤولان مربوطه در این زمینه به خودكفایی برسیم و بتوانیم تجهیزات و سیگنالینگ را در داخل كشور بومی سازی نماییم تا از خروج ارز جلوگیری شود.1397/11/10
00:19:03
4700
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تولید , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات