دوسوم رواناب های ایران به سدهای خوزستان وارد شدند

دوسوم رواناب های ایران به سدهای خوزستان وارد شدند

به گزارش متخصص فلز مدیرعامل شركت مدیریت منابع ایران ضمن بی سابقه خواندن بارندگی های اخیر، اظهار داشت: این جبهه بارندگی به لحاظ شدت، مدت و فراگیری كه شامل ۲۴ استان شد، بی سابقه بوده است و متوسط بارندگی را ۵۰ الی ۵۵ میلیمتر بالا برد و به ۲۶۰ میلیمتر رساند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محمد حاج رسولی ها اضافه كرد: به تبع این بارندگی ها، رواناب های خوبی در سطح كشور داشتیم. به تنهایی چیزی حدود هفت الی هفت و نیم میلیارد مترمكعب رواناب سطحی بوجود آمد.
وی اظهار داشت: هر چند برای بخشی از كشور در استان های شمالی كشور كه سدهای بزرگ نداریم و سدهای كوچك داریم، خساراتی به همراه داشت اما برای برخی از نقاط كه سدهای بزرگی داشتیم، این بارندگی نعمت بود، خصوصاً در استان خوزستان كه دو سوم رواناب های كشور یعنی از ۳۹ میلیارد مترمكعب كه از آغاز سال آبی رواناب داشتیم، بیشتر از دو سوم این رواناب ها به سدهای استان خوزستان بود كه نسبت به سال قبل سه برابر شده است.
حاج رسولی ها با نعمت خواندن بارندگی های اخیر در ادامه اضافه كرد: با بارندگی های اخیر، ذخایر آبی خوبی برای آب آشامیدنی خیلی از مناطق شهری فراهم آمد و همینطور آب كشت تابستانه و پاییزه سال جاری تأمین شد كه نعمت بزرگی به حساب می آید.
بنا بر اعلام سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران در خاتمه خاطرنشان كرد: طبق پیش بینی های هواشناسی، دو یا سه جبهه بارشی دیگر در ایام آینده خواهیم داشت كه با عنایت به پر بودن مخازن سدهای ایران بویژه در خوزستان، مدیریت مخازن باید با دقت بیشتری صورت بگیرد تا ضمن بهره مندی حداكثری از این شرایط، با كمترین خسارات ممكن روبرو شویم.1398/01/10
23:21:45
4753
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات