كاهش باردیگر پیشبینی تقاضا برای نفت اوپك

كاهش باردیگر پیشبینی تقاضا برای نفت اوپك

متخصص فلز: اوپك در جدیدترین گزارش ماهانه خود، برآوردش از تقاضا برای نفت این گروه در سال ۲۰۱۹ را پایین آورد اما دورنمای سال ۲۰۲۰ را تغییر نداد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، این گروه صادركننده نفت در گزارش بازار نفت سپتامبر خود اعلام نمود تقاضای جهانی برای نفت خام اوپك در سال ۲۰۱۹ به ۳۰.۶۱ میلیون بشكه در روز خواهد رسید كه ۸۰ هزار بشكه در روز كمتر از پیشبینی قبلی است.
اوپك اعلام نمود حالا انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۱.۰۲ میلیون بشكه در روز رشد كند كه ۸۰ هزار بشكه در روز كمتر از پیشبینی ماه گذشته این گروه است. اوپك در علل این تجدیدنظر به كندی اقتصادی در آمریكا و منطقه یورو، رشد كمتر از حد انتظار در هند، افزایش صدور بدهی دولتی در آرژانتین و تداوم اختلافات تجاری آمریكا و چین اشاره نمود.
اما اوپك برآوردش از تقاضا برای نفت خود در سال ۲۰۲۰ را تغییر چندانی نداد و با وجود پیشبینی رشد كمتر تولید شیل آمریكا، ۲۹.۴۰ میلیون بشكه در روز اعلام نمود. با این وجود اوپك پیشبینی خود از تقاضا برای نفت خود در سه ماهه دوم سال میلادی آینده را به میزان ۳۹۰ هزار بشكه در روز كم كرد و ۲۹ میلیون بشكه در روز برآورد كرد.
طبق پیشبینی اوپك، تقاضای جهان برای نفت خام در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۰۸ میلیون بشكه در روز رشد می كند كه ۶۰ هزار بشكه در روز كمتر از برآورد قبلی این گروه است.
كمیته نظارتی مشترك وزیران اوپك و غیراوپك به ریاست عربستان سعودی و روسیه روز پنجشنبه در ابوظبی با هدف بررسی شرایط بازار و ارزیابی نرخ پایبندی به سهمیه های كاهش تولید دیدار خواهند كرد. نشست رسمی اوپك و غیراوپك روزهای پنجم و ششم دسامبر در وین برگزار می گردد.
كندی رشد نفت شیل آمریكا
طبق اطلاعات منابع ثانویه، اوپك در اوت ۲۹.۷۴ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۱۳۶ هزار بشكه در روز در مقایسه با ژوییه افزایش داشت. تولید نفت خام در عربستان سعودی، نیجریه، عراق و امارات متحده عربی افزایش و در ونزوئلا، ایران، لیبی، كویت و الجزایر كاهش داشت.
طبق گزارش پلاتس، اوپك، روسیه و ۹ تولیدكننده دیگر غیراوپك در ژوییه توافق كردند پیمان محدودیت عرضه ۱.۲ میلیون بشكه در روز را تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تمدید كنند.
اوپك در برآوردش از رشد عرضه نفت خارج از این گروه تجدیدنظر كرد و الان انتظار دارد عرضه نفت غیراوپك در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۳۶ هزار بشكه در روز رشد كند و به ۲.۲۵ میلیون بشكه در روز برسد كه منعكس كننده بازنگری عرضه نفت آمریكا است كه حالا پیشبینی می شود ۱.۵۴ میلیون بشكه در روز رشد كند. اوپك همینطور برآورد خود از رشد عرضه غیراوپك در سال ۲۰۱۹ را به میزان ۱۰ هزار بشكه در روز كم كرد و ۱.۹۹ میلیون بشكه در روز برآورد كرد.
منبع:

1398/06/21
14:45:18
4453
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , اوپك , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات