با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛

محدودیت های جدید معاملات اوراق تسهیلات مسكن

محدودیت های جدید معاملات اوراق تسهیلات مسكن

متخصص فلز: مدیر عملیات بازار فرابورس با صدور اطلاعیه ای پنج محدودیت معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن كه توسط دو بانك كشور عرضه می شود، را اعلام نمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از بازار سرمایه، ناظر بازار فرابورس در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته «چهارشنبه ۱۰ مهر ماه ۹۸» با صدور یك اطلاعیه رسمی اعلام نمود: با عنایت به مصوبه ۲۸ مهر ماه ۹۴ شورای پول و اعتبار، موارد ذیل درباب اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك مسكن اعمال می شود.
بر اساس این گزارش، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در تمامی نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن به مدت ۴ ماه است و محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی كه فقط چهار ماه تا اختتام معاملات آن در بازار فرابورس باقی مانده، اعمال نمی گردد. بنا بر این در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی «تسه ۹۶۰۷، تسه ۹۶۰۸، تسه ۹۶۰۹ و تسه ۹۶۱۰» مشمول محدودیت مذكور نیست.
همچنین درباب اوراق گواهی صادره بانك مسكن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداكثر ۱۶۰ ورقه برای هر كد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است و متقاضیان خرید باید محدودیت های مذكور را درباب ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند و تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیشتر از سقف مجاز می تواند منجر به ابطال تمامی معاملات و حذف سفارش های ثبت شده و ارجاع سوژه به مرجع رسیدگی به تخلفات شود.
افزون بر این، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره جهت ستاندن تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است. متقاضیان برای اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شركت مندرج در سایت رسمی فرابورس به نشانی www.ifb.ir بازگشت كنند.
از سویی دیگر، در بخش دوم اطلاعیه مدیر عملیات بازار فرابورس درباب نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی آمده كه اعتبار تمامی اوراق تسهیلات مسكن بانك ملی «تملی» برای نقل و انتقال «خرید و فروش» در بازار فرابورس از روز ۱۵ ماه ذكر شده در شرح نماد به مدت ۲ سال تقویمی است.
در همین حال، اعتبار تمامی اوراق گواهی صادره برای ستاندن تسهیلات تا یك ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس است و محدودیت حجمی هر سفارش خرید «حداكثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش» برای نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن بانك ملی به تعداد ۲۴۰ ورقه تعیین شده است.


منبع:

1398/07/12
14:23:19
4185
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات