دو روی سكه عرضه بنزین سوپر

دو روی سكه عرضه بنزین سوپر

به گزارش متخصص فلز درحالی كه شركت ملی پالایش و پخش اعلام نموده كه بنزین سوپر در كشور تولید و به لحاظ محدودیت های ذخیره سازی و انتقال، توزیع می شود، نایب رییس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه داران سوخت اعلام نموده است كه اغلب جایگاه ها فاقد بنزین سوپر هستند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مدتی است كه باردیگر تنور بحث كمبود بنزین سوپر در جایگاه های سوخت داغ شده و اخباری در خصوص این مورد در رسانه های مختلف منتشر می شود كه البته این اخبار با واكنش شركت ملی پالایش وپخش فراورده های نفتی روبرو شده است.
برسی میدانی ایسنا از چند جایگاه سوخت هم بر صحبت های عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه داران سوخت صحه می گذارد كه اعلام نموده، وضعیت كمی بنزین سوپر در بعضی جایگاه های سوخت مطلوب نمی باشد.
عطاپور - نایب رییس هیات مدیره اتحادیه جایگاه داران سوخت - در اینباره به ایسنا اظهار داشت: اغلب جایگاه ها فاقد بنزین سوپر هستند و علیرغم این كه سكوها و كارگران آماده سوخت رسانی بنزین سوپر هستند اما این بنزین در اغلب سكوها وجود ندارد.
وی با بیان این كه هزینه سكو توسط جایگاه داران پرداخت می شود اما بنزین سوپر به اغلب جایگاه ها تعلق نمی گیرد، اظهار نمود: وزیر نفت و مدیرعامل شركت پخش و پالایش و پخش باید برای این مسئله پاسخی داشته باشند.
به قول عطاپور علت این كه چرا بنزین سوپر به جایگاه ها داده نمی گردد، تابحال مطرح نشده و این در شرایطی است كه بارها جایگاه داران تقاضای بنزین سوپر را كرده اند اما به آنها تعلق نگرفته است.
اما شركت ملی پالایش وپخش فراورده های نفتی در اطلاعیه ای اعلام نموده كه بنزین سوپر در پالایشگاه های اراك و اصفهان تولید و در كشور توزیع می شود و طبق قانون شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مكلف به تولید و توزیع بنزین معمولی و بنزین با استاندارد یورو ۴ است كه الان بیش تر از میزان تعهد خود بنزین با كیفیت یورو تولید و در كشور توزیع می نماید.
بر این اساس، الان علاوه بر بنزین با استاندارد یورو ۴ و ۵، بنزین سوپر هم تولید و به لحاظ محدودیت های ذخیره سازی و انتقال، در كشور توزیع می شود؛ این در شرایطی است كه بنزین با استاندارد یورو از لحاظ زیست محیطی به مراتب پاك تر از بنزین سوپر است.1398/07/30
09:45:59
4467
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , كشور , كیفیت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات