فاصله ۲۰۰ كیلوگرمی سرانه مصرف شیر در ایران با مصرف مطلوب!

فاصله ۲۰۰ كیلوگرمی سرانه مصرف شیر در ایران با مصرف مطلوب!

متخصص فلز: عضو هیئت مدیره انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران فاصله مصرف سرانه لبنیات در كشور با میزان مصرف مطلوب این محصول را ˮوحشتناكˮ توصیف كرد و از توزیع شیر در مدارس هشت استان كم تر برخوردار امسال آگاهی داد.


حسین چمنی در نشست خبری انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران كه امروز (دوشنبه) برگزار شد، اظهار نمود: تولید سالانه محصولات لبنی در كشور حدود ۸ میلیون تن است كه ۵ درصد مصرف گوساله، ۵ درصد ضایعات و ۱۰ درصد آنرا نیز صادرات تشكیل می دهد. بدین سبب با عنایت به جمعیت، مصرف سرانه لبنیات حدود ۸۰ كیلوگرم است كه با مصرف سرانه مطلوب كه حدود ۲۷۰ تا ۳۰۰ كیلوگرم تعریف شده است، فاصله وحشتناكی دارد.

جدیدترین وضعیت توزیع شیر در مدارس
در ادامه این جلسه رضا باكری - دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران - با اشاره به اینكه به سبب عدم تخصیص اعتبار لازم برای توزیع شیر در مدارس در چند سال قبل این طرح اجرا نشد، اظهار نمود: امسال با پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه ۲۰۰ میلیارد تومان برای توزیع شیر در مدارس هشت استان كمتر برخوردار در نظر گرفته كه توزیع آن در بعضی مدارس شروع شده است.
بگفته وی، مقرر شده امسال ۲۱۵ میلیون پاكت شیر استریل طی سال تحصیلی در مدارس هشت استان كمتر برخوردار توزیع شود.

۲ میلیون اشتغال در زنجیره لبنیات
باكری همین طور در ادامه با اشاره به اینكه مجموعاً ۱۲۰ هزار اشتغال مستقیم و ۴۸۰ هزار اشتغال غیرمستقیم در بخش صنایع لبنی وجود دارد، اظهار داشت كه در كل زنجیره تولید محصولات لبنی از نهاده های دامی تا توزیع حدود دو میلیون نفر مشغول به كار هستند.
بگفته دبیر انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران تعداد واحدهای فعال در بخش صنایع لبنی پیش از اجرای هدفمندی یارانه ها ۱۳۳۸ واحد بود اما هم اكنون ۴۰۰ واحد فعال كه دائم مشغول به كار هستند در این صنعت وجود دارد. خیلی از واحدهای تعطیل شده فقط شیر یارانه ای تولید می كردند كه پس از اجرای این قانون و قطع یارانه شیر دیگر نتوانستند كار خودرا ادامه دهند.
منبع:

1398/10/02
19:56:50
4243
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات