بانك مسكن اعلام كرد؛

۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از صندوق یكم پرداخت گردید

۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از صندوق یكم پرداخت گردید

به گزارش متخصص فلز بانك مسكن، سهم صندوق پس انداز مسكن یكم از كل تسهیلات پرداختی در بخش خرید واحدهای مسكونی را اعلام نمود.به گزارش متخصص فلز به نقل از بانك عامل بخش مسكن، میزان دریافت تسهیلات از این صندوق معادل تعداد خانه اولی هایی است كه در بازه زمانی اعلام شده مبادرت به خرید مسكن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم كرده اند. علاوه بر این آمار مربوط به حجم خرید واحدهای مسكونی با استفاده از تسهیلات این صندوق از جانب متقاضیان خرید مسكن در بافت های فرسوده شامل خانه اولی و غیر خانه اولی هم در ارقام اعلام شده وجود دارد.
بر این اساس در ۹ ماهه اول سال ۹۸ مجموعاً حدود ۲۷ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم پرداخت شده است.
ارزش ریالی اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از این محل برابر با بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان برآورد می شود. این در شرایطی است كه ارزش ریالی اصل این تسهیلات بدون محاسبه سود رقمی در حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.
در حالی كه این ارقام عملكرد صندوق پس انداز مسكن یكم در پرداخت تسهیلات خرید مسكن را منعكس می كند اطلاعات عرضه شده همینطور نشان دهنده پرداخت ۳ هزار و ۷۷ فقره تسهیلات از این محل به متقاضیان در آذرماه سالجاری است. به این معنا كه در ۳۰ روز منتهی به پایان آذرماه سالجاری مجموعاً ۳ هزار و ۷۷ متقاضی خرید مسكن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم مبادرت به خرید واحد مسكونی كرده اند.
در آذرماه سال جاری اصل و سود تسهیلات اعطا شده از محل صندوق پس انداز مسكن یكم رقمی در حدود ۴۱۰ میلیارد تومان بوده است. همینطور این رقم بدون محاسبه سود تسهیلات پرداخت شده (رقم اصل تسهیلات پرداخت شده) معادل حدود ۲۷۰ میلیارد تومان گزارش شده است.
در مجموع حدود ۲۷ درصد از حجم كل تسهیلات پرداخت شده در حوزه خرید مسكن در ۹ ماهه ابتدایی سالجاری از محل صندوق پس انداز مسكن یكم به متقاضیان خرید مسكن اختصاص یافته است.
در واقع در حالی حجم كل تسهیلات پرداخت شده در بخش خرید مسكن در ۹ ماهه اول سالجاری حدود ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات بوده است كه حدود ۲۷ هزار فقره از این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسكن یكم پرداخت شده است.
سهم تسهیلات اوراق
بانك مسكن در گزارش مربوط به عملكرد تسهیلات دهی در بخش مسكن در ۹ ماهه اول سالجاری همینطور حجم عددی و ریالی تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خرید مسكن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات را هم اعلام نموده است.
بر این اساس، در ۹ ماهه اول سالجاری نزدیك به ۴۳ هزار فقره تسهیلات مسكن از این محل به متقاضیان پرداخت شده است كه این میزان بیشتر از ۴۰ درصد تسهیلات اعطایی در بخش مسكن در این بازه زمانی را به خود اختصاص می دهد.
در آذر ماه سالجاری هم نزدیك به ۵ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق به متقاضیان پرداخت شده است كه به همین میزان منجر به خرید مسكن با كمك تسهیلات بانكی در ماه پایانی پاییز ۹۸ شده است.
برآوردها حاكی می باشد اصل و سود تسهیلات پرداخت شده از محل اوراق در ۹ ماهه ابتدایی سالجاری رقمی در حدود ۵ هزار میلیارد تومان بوده است. این میزان بدون محاسبه سود و تنها با محاسبه اصل تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان عددی در حدود است ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

1398/11/01
21:37:41
4084
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات