آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم با شیوع كرونا

آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم با شیوع كرونا

متخصص فلز: آخرین اعلام مسئولان مناطق آزاد كیش و قشم در ارتباط با اثر شیوع كرونا، از این حكایت دارد كه در جزیره كیش مشكلی برای ورود مسافران وجود نداشته و محل های گردشگری آن همچنان باز است، اما در جزیره قشم كه با كاهش 50 درصدی ورود مسافران روبه رو شده تمامی اسكله ها و تورهای گردشگری و ژئوسایت های آن تعطیل بوده و تحت كنترل قرار دارد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس كرونا و دستور وزارت بهداشت برای كاهش حضور مردم در تجمعات و مكان های عمومی بطور طبیعی خیلی از محل های گردشگری با تعطیلی مواجه گشتند، این در حالیست كه جزایر كیش و قشم بعنوان دو محل گردشگری كشور در فصل زمستان با استقبال زیاد مسافران هم راه است كه می تواند در این روزها تحت شعاع قرار گیرد.
پیگیری آخرین وضعیت جزایر كیش و قشم از طرف معاونان گردشگری این دو منطقه آزاد با توضیحاتی همراه بود.
در كیش فضا عادی و مبادی ورودی تحت كنترل است
مجید مولانوروزی -معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد كیش- با اشاره به این كه در این منطقه هنوز موردی از كرونا تایید نشده است به ایسنا اظهار داشت: تمامی بیمارستان ها نیز در حالت آماده قرار دارند و فضایی نیز در نظر گرفته شده كه اگر موردی مشكوك به كرونا وجود داشت در آن قرنطینه شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون تمامی مبادی ورودی از بندرگاه تا فرودگاه كاملا تحت كنترل قرار داشته و گیت های كنترل كننده نیز در این مبادی قرار دارد. اضافه كرد: تمامی پروازهای كیش نیز تحت كنترل است و كل پروازها و بندرگاه ها ضدعفونی شده و موارد بهداشتی در آنها رعایت می شود.
مولانوروزی با بیان این كه تمامی تورهای گردشگری جزیره كیش پابرجا است، اظهار داشت: رستوران ها و هتل ها و فضاهای گردشگری جزیره با رعایت تمامی قواعد و كنترل هایی كه انجام می شود به فعالیت خود ادامه می دهند و مشكلی برای ورود مسافران در شرایط فعلی و حتی نوروز تابحال وجود ندارد.
بگفته وی باتوجه به شرایط آب و هوای جزیره كیش كه گرم بوده و روبه گرمی بیشتر می رود احتمال شیوع ویروس كرونا در جزیره پایین است.
كاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگران به قشم
اما بتازگی اعلام شدكه در جزیره قشم یك مورد مبتلا به كرونا تائید شده است.
در همین رابطه شیخ زاده -معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم - با بیان این كه ورود گردشگران هم اكنون نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد به جزیره قشم كاهش یافته است اظهار داشت: برای كنترل شرایط و وضعیت جزیره تمام اسكله های گردشگری و ژئوسایت ها و تورهای گردشگری جزیره تعطیل شده است چونكه به سبب تجمع افراد می تواند فضای برای شیوع ویروس كرونا ایجاد كند.
وی ادامه داد: اما اسكله های مسافری پابرجا است بدین جهت مسافران می توانند به هنگام و یا هرمز بازگشت كنند اما تورهای گردشگری به این مكان ها تعطیلست.
شیخ زاده با بیان این كه تمامی هتل ها، رستوران ها و سایر اماكن از این قبیل به فعالیت خود تحت كنترل و نظارت كامل ادامه می دهند و دایم ضد عفونی می شوند اضافه كرد: اما به هر صورت باتوجه به كاهش گردشگران میزان پذیرش آنها نیز كاهش یافته است.
شیخ زاده با بیان این كه در این چند روز جزیره قشم در تولید مواد ضدعفونی كننده خودكفا شده است اظهار داشت: شركت آب و برق و تاسیسات قشم توانست در این مدت با فعالیت گسترده به خودكفایی در تولید مواد ضدعفونی كننده برسد كه از این نظر می توانیم به شكل گسترده ای فضا و اماكن جزیره را پاكسازی نماییم.
بگفته وی تمامی مبادی ورودی جزیره قشم تحت كنترل قرار داشته و حتی از سرزمین اصلی حفاظت را شروع می كند.
معاون گردشگری جزیره قشم این را هم اظهار داشت كه باتوجه به این كه ویروس كرونا در شرایط گرم و مرطوب نمی تواند به حیات خود ادامه دهد جزیره قشم حالا در حال وارد شدن به چنین هوایی قرار دارد و به زودی گرم می شود بدین جهت می توان شاهد بود ویروس كرونا به سرعت از جزیره از بین برود.
منبع:

1398/12/08
09:49:26
3698
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات