در گفت و گو با متخصص فلز اعلام شد

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسكن ملی از شنبه

ثبت نام ودیعه اجاره در سایت مسكن ملی از شنبه

به گزارش متخصص فلز معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه افراد در شرف ازدواج نیز مشمول دریافت كمك ودیعه اجاره می شوند اظهار داشت: متقاضیان از روز شنبه 4 مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسكن مراجعه كنند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برای ثبت نام کمک ودیعه اجاره، صفحه ای را در سایت طرح اقدام ملی مسکن به آدرس tem.mrud.ir ایجاد کردیم که افراد می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند. کسانی هم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اطلاعات لازم و نحوه ثبت نام را بوسیله سایت دستگاههای مربوطه پیگیری کنند.
وی ادامه داد: کسانی که بوسیله سایت مسکن ملی نام نویسی می کنند پالایش و افراد واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی می گردند.
متاهل یا در شرف ازدواج بودن از شروط دریافت کمک ودیعه است
محمودزاده با اشاره به شروط ثبت نام کمک ودیعه اجاره اظهار داشت: گروه بندی اولیه برای کارگران و حقوق بگیران ثابت شامل دولتی و بخش خصوصی است. در این بین اولویت با کسانی است که امسال ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج هستند. خانوارهایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و همین طور کارگرانی که حقوق پایین تری دریافت می کنند در اولویت قرار دارند.
احتمالاً ثبت نام تا دوشنبه ادامه دارد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مهلت ثبت نام اشاره کرد: آنچه فعلاً مدنظر داریم این است که تا پایان​ روز دوشنبه 6 مرداد نام نویسی ها نهایی شود. پروسه ثبت نام نیاز به هماهنگی با دو سه مرجع دارد که آنها نیز باید برنامه زمانبندی خودرا اعلام کنند.
وی افزود: تلاش می نماییم که بوسیله اتصال به سامانه های مشترک کارها را پیش ببریم تا نیازی به مراجعه حضوری افراد نباشد؛ مثل کاری که در ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم؛ با این تفاوت که آنجا فقط یک بانک کامل داشتیم ولی تسهیلات اجاره با مشارکت چند بانک انجام می شود و همین موضوع مقداری کار را پیچیده تر کرده است. به هر ترتیب امیدواریم در سه روز اول هفته این اتصال بین بخشی برقرار شود.
محمودزاده در پاسخ به این پرسش که کمک ودیعه چه تاثیری در بازار اجاره خواهد داشت اظهار داشت: طبیعتاً این تسهیلات برای بالا بردن توان افرادی است که از قبل اجاره پرداخت می کردند. در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت می شود. این ارقام باتوجه به بررسی های کارشناسی صورت گرفته، پس می تواند پاسخگوی قسمتی از نیاز مستاجران باشد.
افزایش تا ۸۰۰ درصدی کد رهگیری برای قراردادهای اجاره
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور درباره اثرات تعیین سقف ۲۵، ۲۰ و ۱۵ درصد به ترتیب در تهران، سایر کلانشهرها و شهرهای کوچک برای افزایش اجاره بها که مدتی قبل در ستاد مقابله با کرونا انجام شد اظهار نمود: به دنبال این مصوبه که یکی از شروط آن دریافت کد رهگیری است، در بعضی استانها همچون تهران شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی و در بعضی استانها مثل کرمانشاه شاهد افزایش ۸۰۰ درصدی ستاندن کد رهگیری هستیم.
او در آخر اظهار داشت: بعضی سایتهای خبری به اشتباه از قول من نوشتند که اجاره بها ۸۰۰ درصد افزایش داشته، در صورتیکه من رشد تعداد کد رهگیری را اعلام نموده بودم.
منبع:

1399/05/03
15:53:12
2464
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , حقوق , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات