معاون وزیر صمت اعلام كرد:

سیستم الكترونیكی، امضاهای طلایی را حذف می كند

سیستم الكترونیكی، امضاهای طلایی را حذف می كند

معاون وزیر صمت اظهار داشت: برای حذف امضاهای طلایی، لازم است كه سیستم بطور كامل الكترونیكی و شفاف شود.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، داریوش اسماعیلی در گفتگو با برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: برای حذف امضاهای طلایی، لازم است که سیستم بطور کامل الکترونیکی و شفاف شود؛ اما اینکه تائید نهایی صادرات بجای وزارت صمت بر عهده گمرک گذاشته شود، فقط انجام یک جابجایی است و به معنای حذف امضاهای طلایی نخواهد بود.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: در چنین ساختاری در صورت کاهش کیفیت سنگ یا افزایش آن، بطور اتوماتیک تائید یا رد انجام می شود و اشخاص در آن دخیل نخواهند بود.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف معادن حبس شده، اشاره کرد: مفهوم این امر این بود که وقتی معدنی وجود دارد که قابلیت استخراج و نیز پروانه بهره برداری دارد اما تعطیل و راکد مانده به چرخه تولید بازگردد.
دلایل حبس شدن معادن
اسماعیلی اضافه کرد: حدود ۱۱ هزار پروانه بهره برداری معدن صادر شده که حدود ۴۵۰۰ مورد آن غیرفعال است.
وی درباره دلیلهای تعطیل ماندن این تعداد معدن، اظهار داشت: بعضی از این معادن با مسائل مربوط به منابع طبیعی درگیرند و مثلا استخراج بخش اولیه معدن به انتها رسیده و برای ادامه کار به اصطلاح به سینه کار جدید نیاز است که ستاندن مجوز آن، تائیدیه منابع طبیعی را لازم دارد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، اضافه کرد: بعضی از معادن تعطیل نیز با مشکلات زیست محیطی مواجه گشته اند، به این شکل که منطقه ای که معدن در آن قرار دارد، منطقه حفاظت شده اعلام شده و معدن برای ادامه فعالیت خود به مجوز جدید نیاز دارد.
اسماعیلی افزود: بخش دیگری از معادن به صنایع فرآوری نیاز دارند؛ اما معدن توان ایجاد این بخش را ندارد و رو به تعطیلی گذاشته است.
وی اضافه کرد: بعضی از معادن نیز به این علت تعطیل شده که ماده معدنی آنها خریدار ندارد و یا قیمت فعلی مقرون به صرفه نیست.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: گاهی نیز دارنده پروانه بهره برداری توان مالی برای ادامه کار را ندارد.
اسماعیلی اشاره کرد: با تاکید رئیس جمهور و اهتمام وزیر صمت تمام این معادن که در اصطلاح حبس شده اند تعیین تکلیف می شوند.

1399/07/14
13:18:49
1778
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , خرید , سیستم , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات