اعلام نرخ جدید ماسك سه لایه پزشكی

اعلام نرخ جدید ماسك سه لایه پزشكی

متخصص فلز: طبق اعلام سازمان حمایت، حداكثر قیمت مصرف كننده انواع ماسك سه لایه پزشكی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو به 1000 تومان كم شد و حداكثر نرخ فروش از طرف واحدهای تولیدی به مراكز درمانی و شركت های پخش نیز 800 تومان تعیین شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بتازگی جلسه ستاد لجستیک مقابله با کرونا با حضور رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و معاونان بازرگانی داخلی، امور صنایع و نمایندگان سازمان غذا و دارو، وزارت کشور و سایر دستگاه های مسئول و نظارتی، نمایندگان واحدهای تولیدی در محل سازمان حمایت برگزار شده و در آن ضمن تشریح و ارائه گزارشی از روند تولید انبوه انواع ماسکهای بهداشتی سه لایه استاندارد و دپوی قابل توجه ماسک در کشور، تصمیمات جدیدی اتخاذ شده است.
اول اینکه در امتداد افزایش تولید محصولات در رابطه با مقابله با ویروس کرونا و باتوجه به الزام استفاده از ماسک در کشور و همین طور شرایط قرمز در بعضی استانها، قرار شد سازمان غذا و دارو با فوریت برای توزیع ماسکهای موجود در محل انبارهای واحدهای تولیدی و شرکت های پخش در مراکز درمانی و داروخانه های سراسر کشور، تدابیر لازم را اتخاذ کند.
تصمیم دوم هم در ارتباط با قیمت ماسک است که طبق اعلام سازمان حمایت باتوجه به افزایش حجم تولیدات داخلی و ذخیره سازی مناسب در زمینه تولید انواع ماسک حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو به ۱۰۰۰ تومان کم شد و کلیه مراکز عرضه همچون داروخانه ها، فروشگاههای زنجیره ای و اینترنتی و... مکلف به رعایت حداکثر نرخ مصوب تعیین شده هستند. حداکثر نرخ فروش از طرف واحدهای تولیدی به مراکز درمانی و شرکت های پخش نیز ۸۰۰ تومان تعیین شد.
هشدار به متخلفان
همین طور سازمان حمایت تاکید کرده که کلیه واحدهای ذیربط همچون تولیدکنندگان و عرضه کنندگان نهایی مکلف به رعایت قیمت های مصوب تعیین شده هستند و در صورت عدم رعایت قیمت های مذکور از طرف هر یک از عرضه کنندگان نهایی، اقدامات قانونی لازم با واحدهای متخلف و سود جو صورت می گیرد و سهمیه پارچه تولیدکنندگان خاطی نیز قطع خواهد شد.
گفتنی است قیمت ماسک سه لایه تا هفته های پایانی مهرماه ۱۵۰۰ تومان بود، اما برمبنای آخرین اعلام سازمان غذا و دارو قیمت مصوب این کالا به ۱۳۰۰ تومان کاهش یافته بود. حالا هم دبیرخانه کمیته لجستیک مقابله با کرونا باردیگر قیمت ماسک را ۳۰۰ تومان کاهش داده است.
منبع:

1399/09/12
13:24:30
1351
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات