بخش خصوصی به خواسته خود رسید

قانون اتاق بازرگانی چگونه تغییر می كند؟

قانون اتاق بازرگانی چگونه تغییر می كند؟

به گزارش متخصص فلز با برگزاری جلسه مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس و برخی از اعضای اتاق بازرگانی ایران، نحوه اصلاح قانون این اتاق مشخص شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، از چندی پیش با پیشنهاد برخی از نمایندگان مجلس، طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی ایران در دستور کار قرار گرفت و با تصویب کلیات، وارد مرحله بررسی جزئیات شد.
اتاق بازرگانی ایران که همچنان با قانون مصوب سال ۱۳۶۹ به کار خود ادامه می دهد، خود از موافقان اصلی تغییر قانون بود و حتی در سالهای گذشته هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی در طرح های مختلف اصلاح آنرا در دستور کار قرار دادند که البته هیچ گاه به گام های پایانی نرسید.
آنچه که درباره قانون جدید مجلس برای بخش خصوصی محل انتقاد بود، نادیده گرفتن نظر اعضای اتاق در پیگیری این طرح و عرضه پیشنهاداتی بود که اعضای پارلمان بخش خصوصی آنرا در منافات با ذات اصلی اتاق بازرگانی می دانستند.
به دنبال افزایش انتقادات، چند روز قبل یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با ایسنا خبر از برگزاری یک نشست مشترک میان اعضای اتاق بازرگانی ایران و کمیسیون اقتصاد مجلس داده و ابراز امیداوری کرده بود که مجلس صدای نمایندگان بخش خصوصی را بشنود و اصلاحات را با لحاظ کردن نگرانی های آنها دنبال کند.
سرانجام امروز این جلسه مشترک برگزار شد و تصمیم به اصلاح قانون اتاق بازرگانی یک گام دیگر به پیش رفت. محمدرضا پورابراهیمی – رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس – در این رابطه گفته: کلیات طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی به منظور ارتقا توانمندی های بخش خصوصی و رفع ضعف های موجود در کمیسیون اقتصادی تصویب و مقرر شد جزئیات آن هم ظرف مدت سه ماه بررسی و ابتدای سال ۱۴۰۰ کمیسیون اقتصادی به آن رسیدگی کند.
آنچه که روال جدید را با آنچه پیش از این جلسه در حال انجام بود تغییر داده، مبحث تشکیل کمیته ای تخصصی جهت بررسی این قانون جدید است. اتاق بازرگانی ایران اعلام نموده که بر مبنای تصمیم کمیسیون اقتصادی مجلس، وظیفه بررسی جزئیات اصلاحیه قانون اتاق بازرگانی و تکمیل آن، به کارگروهی مشترک سپرده شد که اعضای آنرا نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، مرکز پژوهش های اتاق ایران، کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت، می سازند.
بر اساس اظهارات اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، اتاق در ایام گذشته طرح مجلس را بررسی نموده و پیشنهادات خود درباره بندهای مختلف این طرح ابتدایی را حاضر کرده و آماده است که جلسات کمیته تخصصی تشکیل شده آنها را ارائه نماید. بدین سان با نهایی شدن نظرات در این کمیته، احیانا در خرداد ماه سال آینده، قانون جدید اتاق بازرگانی آماده شده و قابل تصویب و ابلاغ خواهد بود.1399/11/27
21:13:23
696
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات