بازار پتروشیمی با چه الگویی سهم ایرانیها می شود؟

بازار پتروشیمی با چه الگویی سهم ایرانیها می شود؟

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: شیوه جدید مدیریت تامین مالی بانک صادرات ایران در الگوی زنجیره ای تامین مالی طرح های نفت، گاز و پتروشیمی نشان دهنده نگاهی مثبت و ورودی نوآورانه است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، علی آقامحمدی در دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی درباره نقش این بانک در پشتیبانی از تولیدات داخلی این صنعت اظهار داشت: جهت گیری بانک صادرات ایران به سمت بخش نفت، گاز و پتروشیمی اقدامی مثبت شمرده می شود، برای اینکه این رشته از صنعت ریسک هایی مانند عدم برگشت سرمایه را ندارد.
وی با اعلان اینکه حسن اینگونه از تامین مالی، تولید سریع ثروت و رفع مشکلات در جریان اجرای پروژه هاست، اظهار نمود: با این الگو، سازندگان داخلی توان رقابت با تولید کنندگان خارجی را خواهند داشت و این بازار، سهم ایرانیها خواهد شد.

آقامحمدی با اشاره به اینکه با این همت ۸۵ درصد از صنعت پتروشیمی، ساخت داخل خواهد بود، افزود: بانک صادرات ایران در طرح اوراق گام که بتازگی در بانک ها شروع شده است نیز شروع خوبی داشت و منابع خوبی را به ایران خودرو اختصاص داد.
او اضافه کرد: چنانچه طرح پرداخت زنجیره ای ادامه یابد، شاهد تحولات شایان توجهی در صنایع بزرگ داخلی خصوصاً صنعت با اهمیت پتروشیمی خواهیم بود.

حجت اله صیدی - مدیرعامل بانک صادرات ایران - نیز در این دیدار اظهار داشت: بانک صادرات ایران پس از آن که توانست از زیان انباشته به سود برسد و سهم خودرا در بازار ۱.۵ درصد افزایش دهد، نقش بزرگی در توسعه اقتصادی کشور برای خود تعریف کرد. بخش بزرگی از منابع این بانک به طرح های زیربنایی شامل پروژه های بلندمدت که بازگشت پول تضمین شده ای دارند و سبب توسعه اقتصادی کشور می شوند، اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه سهم مناسبی از منابع بانک به صنایع پیشران اختصاص یافته است، اضافه کرد: در سال ۹۹ مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان به شکل نقدی در حوزه های زیربنایی هزینه شد و این طرح با سه برابر گردشی که دارد و با مبلغی بین ۴۵ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان به صورت اعتباری، پیشرفت پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و سیمان را سبب خواهد شد.
منبع:

1399/12/01
23:51:43
1250
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات